Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

FOTO JA VIDEO ⟩ Hyundai esitles ametlikult uut ralliautot

Selline nägi Hyundai i20 R5 välja tänavu, vaata uudisest, milline on uus masin. FOTO: Darek Delmanowicz/Epa/Scanpix

Ott Tänaku tööandja Hyundai tõi ametlikult päevavalgele i20 N Rally 2 masina, mida näeb tuleval hooajal WRC 2 ja 3 arvestuses. 

Tegelikult oli uuendus teada juba eelmisel nädalal, mil tiim sotsiaalmeediasse õrritava pildi lisas. Nüüd avaldati fotod ja videod uuest masinast ametlikult. 

Testimisega alustatakse selle kuu lõpus. 

Auto arendati välja Hyundai rallibaasis Saksamaal Hyundai’s Alzenaus. Mudel tuletati sama marki tänavasõidu masinast. Töödega alustati tänavu jaanuaris. 

Võrreldes varasema R5ga on põhimõtteliselt üle võetud vaid käigukast. Ülejäänud osad on suuresti uued, eraldi tuuakse välja värske 1,6-liitrine turbolaaduriga mootor ja muudetud vedrustus.

«Hyundai i20 R5 oli esimene mootorispordi osakonna lapsuke. Uus i20 N Rally2 näitab, kui kaugele oleme viie aastaga jõudnud. Värsket masinat on arendatud igast küljest. Selle eest tuleb väga täna disainereid ja mehaanikuid,» ütles tiimipealik Andrea Adamo pressiteates.

«Fookus püsib auto arendamisel, tähtis on leida tasakaal võimekuse ja vastupidavuse vahel. Tahame, et meie masinate kasutajad saavutaksid võimalikult häid tulemusi.»

Tagasi üles
Back