Leicester röövis Manchester Unitedilt võimaluse vingeks rekordiks

Siim Kaasik
Leicester City - Manchester United
Leicester City - Manchester United Foto: Carl Recine/AP

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas suutis Leicester City kaotusseisust kaks korda välja tulla, viigistades koduväljakul 2:2 Manchester Unitediga.

Mängu avavärava lõi 23. minutil Marcus Rashford, kellele see oli 50. tabamuseks Inglismaa kõrgliigas. Poolajapausile mindi siiski viigiseisus, sest kaheksa minutit hiljem oli Leicesteri poolt täpne Harvey Barnes.

Kümme minutit enne kohtumise lõppu viis Manchester Unitedi uuesti juhtima Bruno Fernandes. Viis minutit hiljem oli seis 2:2, sest Jamie Vardy löögi suunas õnnetult omaväravasse Axel Tuanzebe.

Manchester Unitedi jaoks lõppes kümme mängu kestnud võõrsilvõitude seeria. Kui Manchester United oleks suutnud täna Leicesteri alistada, korranuks nad Londoni Chelsea 2008. aasta võõrsilvõitude rekordit (11).

Viigiline tulemus tabeliseisu ei muutnud. Leicester on 28 punktiga teine ning Manchester United 27 punktiga kolmas. Täna peetakse siiski mitu mängu, mis võivad tabeliseisu muuta.

23-aastane Rashford on nooruselt kolmas jalgpallur, kes Manchester Unitedi eest suutnud poolsada väravat lüüa. Tema ette jäävad selles arvestuses Wayne Rooney ja Cristiano Ronaldo. Kuigi rõõmus Rashford täna ilmselt pole, sest jättis realiseerimata kaks väga head võimalust.