Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mida peab rallisõitja tegema, kui põrkab kokku põhjapõdraga?

Põhjapõder. FOTO: www.shutterstock.com

Sel nädalavahetusel sõidetaval Lapimaa MM-ralli eel anti sõitjatele juhised, kuidas käituda põhjapõdraga kokkupõrke korral.

Lapimaal Rovaniemi ümbruses toimuval talverallil sõidetakse kiiruskatsed piirkonnas, kus on mitmeid põhjapõdrafarme. Talvisel ajal, mil maas paks lumi, meeldib põhjapõtradele puhtaks lükatud teedel kõndida, sest nii on neil lihtsam liikuda. Kohalikud püüavad küll põhjapõtru ralliradade äärest eemale viia, ent oht ürgseid loomi kohata on siiski olemas.

Kui mõnel sõitjal peaks põhjapõdraga õnnetus juhtuma, tuleb ta käituda järgnevalt:

  • Peatu ja hoiata tagant tulijaid
  • Helista häirekeskuse telefonile 112, selgita olukorda ning anna oma täpne asukoht (sõitjad peavad telefoni laadima 112 rakenduse)
  • Järgi häirekeskusest saadud juhiseid
  • Informeeri rallikontorit kõikide detailidega (kiiruskatse, milline kilomeeter/aadress/koordinaadid, kui suured on kahjud)

Talviste olude tõttu on tehtud erand ka kaardilugejate riietuse osas. Kaardilugejate jalatsid ei pea olema vastavuses FIA standarditega, vaid võivad olla sobilikumad Arctic Rally tingimustele. Küll aga peavad jalanõud olema mittesüttivast materjalist, näiteks nahast.

Kokku sõidetakse reedel algaval Arctic Rallyl kümme kiiruskatset kogupikkuses 251 kilomeetrit. Etapile tuleb liidrina Toyota sõitja Sebastien Ogier, kes võttis Monte Carlost maksimaalsed 30 punkti. Teisel kohal on tema meeskonnakaaslane Elfyn Evans (21) ja kolmandal Hyundai mees Thierry Neuville (17). Monte Carlos katkestanud Ott Tänakul jäi punktiskoor avamata.

Tagasi üles
Back