Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tänak ja Neuville stardivad legendaarsel rallil

Ott Tänak. FOTO: Dppi/Gregory Lenormand/ZUMAPRESS.com/Scanpix

WRC-karussell on jõudmas hooaja esimese asfaldirallini, mis sõidetakse aprilli lõpus Horvaatia teedel. Enne seda soovivad kõik sarnastes tingimustes testida ning seetõttu ongi Hyundai sõitjad Ott Tänak ja Thierry Neuville osalemas legendaarsel Sanremo rallil.

Sanremo ralli sõidetakse 11. aprillil ning kokku on kavas seitse kiiruskatset. Nende hulgas on ka säärased klassikud nagu San Bartolomeo ja Colle d'Oggia kiiruskatsed, mis olid viimati kavas 2003. aastal, mil Sanremo ralli kuulus veel Itaalia ametlik etapina MM-sarja.

Ralli kogupikkuseks on märgitud veidi enam kui 90 km ning see on Hyundai meeskonnale hädavajalikuks just silmas pidades Horvaatias toimuvat MM-etappi, mis toimub ainult 10 päeva pärast Itaalia võidukihutamist.

Hyundai läheb võistlustulle väga suure meeskonnaga. Kui Ott Tänak ja Thierry Neuville käsutuses on nende WRC-masinad, siis korraldajad on kinnitanud ka teiste meeste osalemist. Craig Breen, kes Horvaatias sõidab kolmanda WRC-masinaga, saab sedapuhku proovida i20 R5s autot, samuti on rajal veel R5 masinatega Oliver Solberg ja Pierre-Louis Loubet. Kokku on tänaseks nimekirjas 127 rallimeest.

Ilmselt sõidetaks Sanremos MM-etapp ka praegusel ajal, kuid 2004. aastal mõisteti WRC promootorit sedasi, et nende soov oli võistelda rohkem kruusal. Olgugi, et Sardiinias on sõidetud väga meeleolukaid rallisid, siis üldine atmosfäär ja ajalugu pole võrreldav Sanremoga.

Hyundai kasutas võimalust Itaalias testisõite teha ka mullu. Näiteks osalesid Tänak ja Neuville Alba rallil, kust võeti kindel kaksikvõit. Toona oli see üldiseks ettevalmistuseks taasalanud hooajale.

Tagasi üles
Back