K, 5.10.2022

Suurbritannia valitsuse piirangud sunnivad M-Sporti Keenia ja Rally Estonia vahel valima

Postimees Sport
Suurbritannia valitsuse piirangud sunnivad M-Sporti Keenia ja Rally Estonia vahel valima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõige hullemal juhul M-Spordi masinaid Keenias ei näe.
Kõige hullemal juhul M-Spordi masinaid Keenias ei näe. Foto: Dppi/Bastien Roux/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kuna Keenia on hetkel Suurbritannia valitsuse otsusega koroonaviiruse tõttu punases nimekirjas, siis kõik sealt naasevad isikud peavad veetma tagasitulekul 10 päeva karantiinis. See paneb M-Spordi rallimeeskonna keerulisse seisu.

Nimelt tähendaks Keenia ralli järel 10-päevane karantiin kuskil hotellis M-Spordile päris korralikku majanduslikku kohustust. Aga lisaks sellele seaks see küsimärgi alla erameeskonna osaluse Rally Estonial. Kui Keenia ralli sõidetakse 24.-27. juunini, siis Rally Estonia toimub tänavu 15.-18. juulini.

See tähendab, et M-Spordi veokid peaksid Tartu suunas hakkama liikuma enne, kui tiimi liikmed karantiinist välja saaksid. 

Dirtfishiga rääkinud allikas tunnistas, et sellises olukorras oleks Keeniasse minek tiimi jaoks keeruline. «On paljulubav, et need diskussioonid käivad valitsuse tasemel, aga pretsedent ei ole hea. Pole väga palju näiteid, kus punase nimekirja riigist saabunud saaksid erandi,» rääkis allikas.

Hooaja alguses oli küsimärgi all ka M-Spordi osalemine Monte Carlo rallil, kuid lõpuks tegi Prantsusmaa erandi ja lubas meeskonna ilma karantiinita riiki.

Keerulises seisus on ka WRC Promoter, kelle arvestatav hulk töötajaid peavad minema kohapeale, et tagada võistlusest otsepilt.

Märksõnad
Tagasi üles