N, 1.06.2023

Vana hea Tänak on tagasi, kuid kas mitte liiga hilja?

Karl-Joosep Küngas
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak Portugali MM-rallil.
Ott Tänak Portugali MM-rallil. Foto: MIGUEL RIOPA/AFP/Scanpix

Portugali ralli näitas, et Ott Tänak, keda 2019. aastal Toyota roolis sõitmas nägime, oli tagasi oma mugavustsoonis. Sellega oli ta selgelt rallit juhtimas, kuid teise võistluspäeva lõpus toimunud tehniline probleem jättis eestlase raja kõrvale. Siiski oli näha, et vana hea Tänak on tagasi, kuid kas liiga hilja?

Tänakul jääb Portugalist kindlasti suhu mõru maik, kuna ta tegi kõik õigesti, kuid ikkagi jäi võiduta. Ta sõitis selgelt parimaid aegu, kuid ei läinud kordagi üle mõistlikkuse piiri, tõdesid Dirtfishi ajakirjanikud. 

Kui vaadata tagasi saatuslikule 14. kiiruskatsele, siis pole kordagi näha, kus Tänak oleks teinud mõnda sõiduviga, mis viinuks vedrustuse purunemiseni. Sestap oli tegemist lihtsalt suure ebaõnnega.

Ka Elfyn Evans ja Jari-Matti Latvala mõlemad tunnistasid, et Tänak ja Hyndai olid Portugalis kiireimad, kuid punktid tulid ikkagi neile. Siiski oli lõpuks Tänak enesekindel autoroolis ja tunnetus samuti hea.

Järgmise MM-etapini Sardiinias pole enam liiga kaua ja Tänak sõnas pärast rallit, et ta pole olnud poolteist aastat autos nõnda hea tundega. Sestap võib arvata, et vana hea Tänak ongi tagasi, kuid Sardiinias ei tohi enam punkte käest lasta.

Punktitabelit vaadates on viimane aeg hakata konkurentidelt punkte tagasi võtma ja Sardiinias on selleks ka ideaalne stardipositsioon. Sarnaselt Portugalile hakkavad MM-sarja liidrid teed puhastama ja jälitajatel peaks avapäeval olema selge eelis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles