Eesti vollekoondis lõpetas Kuldliiga alagrupiturniiri võidukalt

Meeste võrkpallikoondis pidas Lätis Liepajas viimase alagrupimängu Euroopa Kuldliigas, kohtudes Avo Keele juhendatava Lätiga. Tulemusega 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) jäi peale Eesti. Pääsu Kuldliiga finaalturniirile kindlustas Eesti juba eilse võiduga Belgia üle. Finaalturniir toimub 19.-20. juunil Belgias Kortijkis.

Eesti alustas täna koosseisus Renet Vanker, Renee Teppan, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar. Ardo Kreek vigastas eile kergelt põlve ning oli täna üles antud liberona, platsile teda siiski ei lubatud.

Eesti läks esimest geimi Aganitsa bloki järel 8:3 juhtima ning võrreldes varasemate mängudega oli algus igati korralik, ent geimi keskel anti initsiatiiv vastasele ning Läti viigistas 14:14. Geimi lõpus pääsesid Avo Keele hoolealused Edvarts Buividsi ässa järel omakorda kolmepunktilisse eduseisu 19:16 ja Cedric Enard kasutas mõtlemisaega. Eesti jõudis Kaibaldi hea serviseeria toel 19:19 viigini ning suutis geimi lõpu ikkagi enda kasuks pöörata, tulemuseks 25:20.

Teine vaatus kulges tasavägiselt kuni Vanker lõi serviässa, viies oma meesknna 11:7 juhtima ja Keel kasutas mõtlemisaega. Teppan kasvatas vahe 14:9-le ja sellest lätlased enam välja tulla ei suutnud. Geim Eestile 25:17.

Kolmandas geimis haaras Eesti meeskond Teppani rünnakute järel 13:7 eduseisu ning ka seda geimi kontrolliti kindlalt lõpuni. Lõpptulemus 25:16 ja mäng Eestile 3:0.

Päeva esimeses mängus alistas Belgia 3:0 Hispaania.

Eesti lõpetas A-alagrupi liidrina 17 punktiga, kõik kuus mängu võideti. Belgial on teisena 13 punkti, Hispaanial 6 punkti ja Lätil jäi punktiarve avamata.

Eesti läheb Läti vastu väga hea fooni pealt, sest eile alistati pingelises lahingus 3:1 Belgia (20:25, 28:26, 32:30, 28:26). Läti vastu on meie mehed selged favoriidid, sest eelmisel nädalavahetusel Tartus peetud kohtumises võitis Eesti 3:0.

Tänu suurepärastele tulemustele on Eesti kindlustanud koha ka kahe nädala pärast Belgias Kortrijkis mängitavale Kuldliiga finaalturniirile.