Dopinguskandaali järel esimest korda võistlustulle astunud Nabi on jõudnud Poolas pronksimatšini

Heiki Nabi (paremal) on pärast esialgse võistluskeelu tühistamist taas võistlushoos. Foto: Szilard Koszticsak/Epa/Scanpix

Üle pika aja taas võistleda saav Heiki Nabi on jõudnud UWW turniiril Poland Open pronksimatši.

Kreeka-rooma maadluse kehakaalus -130 kg võistlev Nabi alistas avaringis egiptlase Abdellatif Mohamed Ahmedi 1:1. Esimesel poolajal sai aktiivsuse eest punkti vastane ja teisel poolajal Nabi. Kuna Nabi sai punkti viimasena võitis matši eestlane, vahendab Eesti Maadlusliit oma pressiteates.

Sama stsenaariumiga läks ka veerandfinaali kohtumine iraanlase Aliakbar Hossein Yousofiahmadchali vastu, aga see kord sai viimase punkti ja matšivõidu Iraani sportlane. Kuna iraanlane jõudis finaali, sai Nabi jätkata maadlemist lohutusringis. Lohutusringis alistas eestlane leeduka Romas Fridrikase 4:0 ning pääses maadlema pronksmedali eest. Pronksikohtumises tuleb vastu sakslane Eduard Popp, kellel on samuti olümpiapääse.

Medalimatšidega tehakse Poolas algust kell 19 ning neid on võimalik otsepildist vaadata SIIT.

Teise Eesti maadlejana oli võistlustules täna kreeka-rooma maadluse kehakaalus -82 kg Ranet Kaljola. Avaringis alistas Kaljola ülekaalukalt soomlase Roni Purolaineni 9:0. Veerandfinaalis tuli vastu võtta kaotus usbekilt Jalgasbay Berdimuratovilt 0:2. Kuna usbekk jõudis finaali sai Kaljola jätkata lohtusringis, kus tuli vastu võtta kaotus poolakalt Iwan Nylupiukilt 2:8.

Homme võistleb Poland Openil Helary Mägisalu.