Tagaajajarollis olnud Kaspar Treieri klubi alistas Itaalia kõrgliigas Henri Drelli leivaisa

Kaspar Treier.
Kaspar Treier. Foto: Tairo Lutter

Itaalia korvpalli kõrgliiga avavoorus läksid vastamisi kahe Eesti koondislase Kaspar Treieri klubi Sassari ja Henri Drelli leivaisa Pesaro. Terve kohtumise tagaajajarollis olnud Sassari võitis tasavägiseks kujunenud mängu 75:73. Eestlased teenisid kokku 18 minutit mänguaega, punktiarve suutis avada Treier.

Tagaajajaroll on võib-olla ülekohtuselt öeldud, sest tegelikult kulges peaaegu terve kohtumine väga tasavägiselt, samas oli Pesaro enamjaolt mängu juhtimas. Avaveerandi võitis 20:18 Pesaro, poolajapausile mindi samuti külalisvõistkonna eduseisus 38:36. Kolmandal veerandil edunumbreid kahekordistati, otsustavale perioodile mindi vastu Pesaro juhtimisel 56:52.

Neljandal veerandil näitas aga otsustavust Sassari, kuus minutit enne lõppu rebiti ette kolme punktiga ja kuigi Pesaro mängis korduvalt vahe minimaalseks ning 15 sekundit enne lõppu seisid tablool viiginumbrid 73:73. Kohtumise otsustasid Stefano Gentile vabavisked, mis olid resultatiivsed, vea tegi tema vastu Vincent Laron.

Eestlastest suutis punktiarve avada võitjate hulka kuulunud Treier, kes viskas kümne minutiga viist punkti. Pesaro mängija Drell viisi väljakul kaheksa minutit ja noppis kaks lauapalli.