Meedia: Sébastien Loeb sõlmis Fordiga lepingu ja naaseb MM-sarja

Postimees Sport
Copy
Sébastien Loeb.
Sébastien Loeb. Foto: Helena El Mokni/Hyundai Motorsport

Üheksakordse ralli maailmameister Sébastien Loeb on allkirjastanud lepingu Ford M-Spordi meeskonnaga, kirjutas Hispaania ajaleht Marca. Nende allikatele tuginedes sõidab 47-aastane vanameister 2022. aastal Ford Puma Rally1-autoga valitud MM-etappidel.

Kuigi ametlikest kanalitest pole infot veel kinnitatud, siis Marca andmetel osales Loeb täna juba testipäeval ning proovis uut Rally1-autot Hispaania teedel. Viis aastat tagasi meelitas M-Spordi omanik Malcolm Wilson oma ridadesse teise Sébastieni, tänavu oma kaheksandat MM-tiitlit jahtiva Sébastien Ogier’i.

Kinnitamata info kohaselt osaleb Loeb kohe 2022. aasta avaetapil Monte Carlos, siis on rajal ka Ogier, kes sarnaselt Loebile osaleb uuel hooajal Toyota roolis vaid valitud etappidel. Loebi aasta algus kujuneb võistlustihedaks, sest 2.-14. jaanuarini sõidab ta Dakari maratonrallil Prodrive’i meeskonnaga. Monte Carlo ralli algab Prantsusmaal 20. jaanuaril.

Kuigi Loebi lisandumine meeskonda on hindamatu väärtusega, siis mõnel MM-rallil osalev vanameister 2022. aastal tiitliheitlusesse ei sekku. M-Spordil on järgmiseks aastaks kehtiv leping Craig Breeniga, kes liitub nendega Hyundaist, lisaks on Wilson mõista andnud, et uuel aasta kuulub meeskonda Adrien Fourmaux.

Veel eelmisel nädalal rääkis M-Spordi tiimipealik Rich Millener, et Loebi liitumise vastu poleks tal midagi, kuid et leping pole veel allkirjastatud. «Sébastieniga koostöö tegemisel on praegu veel palju takistusi. Praegu pole läbirääkimised väga kaugele jõudnud, me pole kindlad, kas sellest saab asja või mitte. Temaga koostööd teha oleks tore, aga praegu on meie jaoks tähtsad muud eesmärgid,» rääkis Millener vestluses ajakirjanikega.

Aastatel 2003–2012 tuli Loeb Citröeniga üheksakordseks maailmameistriks ning kuni 2020. aastani kestnud karjääri jooksul võitis ta 79 MM-rallit. Viimased kolm hooaega kuulus ta Hyundai meeskonda.

Tagasi üles