Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Neuville koostööst Tänakuga: enamasti meie mõtted kattusid

Thierry Neuville (vasakul) ja Ott Tänak. FOTO: DUFOUR FABIEN/Hyundai Motorsport

Kui Hyundai eelmise põlvkonna ralliauto arendas suures osas Thierry Neuville, mis tegi paljudel masinaga kohanemise keeruliseks, siis hübriidajamiga Hyundai i20 N Rally 1 kallal on belglase kinnitusel palju vaeva näinud nii tema kui ka Ott Tänak.

«See pole ühe või teise auto,» sõnas Neuville RTBFile. «Oleme seda koos arendanud. Nii mina kui ka Ott olime kõikidel kohtumistel, kus tehti otsuseid. Samuti olime kaasatud kõikidesse testidesse ning sõitsime sama palju.»

Rekordilised viis korda MM-sarja üldarvestuseks teiseks jäänud ralliäss jätkas: «Rääkisime Otiga autost palju. Olen tehtud tööga rahul. Enamasti meie mõtted kattusid ning suunasime võistkonda samasse suunda. Arvan, et oleme teinud õiged otsused. Nüüd tuleb detailid paika saada.»

Neuville tunnistas, et uute reeglite tulekuga on üsna sage, kui üks võistkond on teistest ees. «Loodan, et kohaneme kiiresti ning suudame sõita võitude ja tiitlite nimel,» lõpetas ta.​

Uus rallihooaeg algab juba järgmisel nädalal. Traditsiooniliselt MM-hooaega avav Monte Carlo ralli toimub 20.–23. jaanuarini.

Tagasi üles
Back