Eesti siserekordit korranud Iljuštšenko võitis meistritiitli

Mariel Gregor
Anna Iljuštšenko
Anna Iljuštšenko Foto: Andres Haabu

Tartus peetavatel kergejõustiku talvistel Eesti meistrivõistlustel kordas Anna Iljuštšenko kõrgushüppes Eesti siserekordit 1.93 ja võitis kindlalt meistritiitli.

Iljuštšenko eksis kõrgusel 1.85 esimesel katsel, kuid sai selle teisel katsel siiski üle ning nii 1.90 kui ka Eesti siserekordit tähistav 1.93 alistusid esimesel katsel. Seni sel hooajal kõikidel võistlustel 1.90 ületanud Iljuštšenko püüdis ka uut rekordit 1.95, kuid ajas lati kolmel korral maha.

Teist kohta jagasid tulemusega 1.76 Mari Järvis ja Teele Palumaa.

Meeste kaugushüppes sai esikoha isikliku rekordi  7.73 hüpanud Rasmus Mägi, teine oli Rain Kask 7.67ga ning kolmas Mihkel Saks 7.54ga. Andres Raja hüppes 7.43 ja oli viies, Mikk Pahapill hüppas vaid 6.93 ja pidi leppima 13. kohaga.

Meeste 800 m jooksus teenis esikoha Roman Fosti ajaga 1.54,66. Teine oli Rauno Laumets ajaga 1.54,89 ning kolmas Kaarel Lilleoja 1.55,29ga.

Naiste 200 m jooksus võidutses ajaga 25,41 Grit Šadeiko, kes edestas ühe sajandikuga Laura-Maria Oja. Kolmanda koha sai ajaga 26,04 Annika Sakkarias.

Meeste 200 m jooksus tuli Eesti meistriks Markus Ellisaar ajaga 22,23. Teise koha sai Timo Tiismaa 22,51ga ning kolmas oli Rauno Künnapuu 22,77ga.

Meeste kõrgushüppes läks esikoht Karl Lumile, kes ületas simesel katsel kõrguse 2.13. Samast kõrgusest kolmandal katsel jagu saanud Indrek Kalvet oli teine ja Hendrik Lepik 2.10ga kolmas. Mitmevõistleja Andres Raja hüppas 1.95 ja oli kaheksas.

Naiste 800 meetri jooksus võttis esikoha pärast pikka võistluspausi rajale naasnud Egle Uljas ajaga 2.14,94. Teine oli Kelly Nevolihhin 2.15,99ga ja kolmas Helin Meier 2.16,61ga.

Meeste 3000 meetri jooksus võitis ajaga 8.12,67 meistritiitli Tiidrek Nurme. Hõbe läks Allar Lambile 8.35,18ga ja pronks kuulub Viljar Vallimäele 8.40,85ga.

Teise võistluspäeva avaala oli käimine, kus selgusid Eesti meistrid meeste 5000 ja naiste 3000 meetri distantsidel. Meestest võitis kulla Lauri Lelumees ajaga 21.43,27, järgnesid Margus Luik ajaga 21.55,06 ja Virgo Adusoo 24.30,32ga.

Naiste arvestuses võitis Maarika Taukul 15.31,06ga. Teise koha teenis Anneli Aru 18.38,69ga ja kolmanda Anna Kukankova ajaga 19.22,87.

Naiste kaugushüppes oli parim Veera Baranova, kelle hüppe pikkuseks mõõdeti 6.05. Baranova sai kulla ka kolmikhüppes. Teise koha teenis 6.02ga Kaia Soosaar ja kolmas oli 5.95ga Grete Šadeiko.

Naiste 3000 meetri jooksu võitis Jekaterina Patjuk ajaga 9.33,76, teine oli Evelin Talts 9.57,34ga ja kolmas Leila Luik 10.00,60ga.