FIA muutis reeglit, mis rikkus Tänaku Rootsi ralli

Christopher Krutto
Copy
Ott Tänak Rootsi rallil.
Ott Tänak Rootsi rallil. Foto: Nikos Katikis/Dppi/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Autoralli MM-sarjas muudeti hübriidajamitega seotud reeglit, mis tekitas Rootsi rallil tuska nii Hyundai piloodile Ott Tänakule kui ka Toyota sõitjale Elfyn Evansile.

Nimelt süttis mõlemal mehel hübriidajami ohutust näitava rohelise tule asemel punane, mis annab märku, sellega on mingi probleem. Reeglid nägid ette, et mõlemad mehed pidid päeva katkestama. Tänak sai küll tulla tagasi rajale ja teenis punktikatselt viis silma, kuid Evans katkestas pühapäeval ja jäi seetõttu tühjade kätega.

Nüüd on reeglit muudetud nii, et kui tavapäraselt määratakse päeva pooleli jätnud ekipaažile iga vahelejäetud katse eest 10 minutit trahvi, siis hübriidajamiga seotud põhjustel katse vahelejätmise eest saab trahviminuteid võrreldes võitjaga juurde vaid kaks.

Kuigi kõrgest mängust kukutab see sõitjad endiselt, siis lühenenud trahv peaks andma WRC-sõitjatele lootuse vähemalt mingite punktide eest veel võidelda. Näiteks Rootsis oleks Tänak saanud 20 minuti asemel vaid neli trahviminutit, mis võimaldanuks tal võidelda vähemalt kuuenda koha eest.

Tagasi üles