Toimetas Ville Arike
Hetk mängust Prantsusmaa - Itaalia.
Hetk mängust Prantsusmaa - Itaalia. Foto: IMAGO/Norbert Scanella/SCANPIX

Mitu korvpalli EMiks valmistuvat tippkoondist võttis kontrollmängudes mõõtu omavahel, võidu noppisid Prantsusmaa ja Leedu.

Prantsusmaa võõrustas Montpellier's Eesti koondise esimest vastast EM-finaalturniiril Itaaliat ning sai muljetavaldava võidu 100:68. Prantslased haarasid ohjad kohe esimesel veerandajal (25:14) ning ehkki seejärel suutsid itaallased mängu võrdsustada, läks juhtiv pool pärast suurt vaheaega lõplikult eest, visates siis 49 punkti vastaste 28 vastu.

Prantsusmaad vedasid Elie Okobo 18 ning Thomas Heurtel ja Evan Fournier 13 punktiga. Itaalia kasuks viskas Nicolo Melli 13 ja Danilo Gallinari 11 punkti.

Eesti ja Itaalia kohtuvad Milanos mängitava alagrupi avavoorus 2. septembril.

Hispaania võõrustas Kanaari saartel Las Palmases Leedut ja pidi vastu võtma valusa 77:82 kaotuse. Leedu paremad olid Ignas Brazdeikis 19, Domantas Sabonis, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis ja Rokas Giedraitis 11 ning Jonas Valanciunas 10 punktiga. Hispaaniat vedasid Willy (22 p, 10 lp) ja Juancho Hernangomez (17 p). Kodustatud ameeriklane Lorenzo Brown kogus 11 punkti.