Tass tegi Madridi Reali vastu vägeva partii

Matthias Tass.
Matthias Tass. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondise keskmängija Matthias Tassi koduklubi Manresa sõitis Hispaania kõrgliigas külla Madridi Realile. Euroopa tippklubi võttis 103:89 võidu.

Hispaania kõrgliigas esikohta hoidev Real ei lubanud Manresat täna kordagi endale lähedale. Avaveerand võideti 23:16, ent juba poolajaks oli vahe kahekohaline. Kolmandal veerandil paisus vahe hetkeks küll 28-punktiliseks, ent mängu lõpuks särasid tablool kodumeeskonna 103:89 võidunumbrid.

Manresa sai küll tabelisse kindla kaotuse, ent Tass tegi selles tippmeeskonna vastu korraliku partii. Tema arvele jäi üheksa punkti ja 10 lauapalli, millega oli meeskonna üks säravamaid pallureid. Mõlemad numbrid tähistavad Eesti koondislase tippmarke Hispaania kõrgliigas.

Kahe võidu kõrvale üheksanda kaotuse teeninud Manresa jätkab Hispaania kõrgliigas viimasel positsioonil. Samas on sama saldo ka Real Betisel ja Girona Basquetil. Real sai samal ajal tabelisse kahe kaotuse kõrvale üheksanda võidu, millega jagatakse esikohta koos Tenerifega.