Amkarile võit, Vassiljevilt taas väravasööt

Konstantin Vassiljev
Konstantin Vassiljev Foto: Liis Treimann

Venemaa jalgpallimeistrivõistlustel jätkas võidulainel Eesti koondislase Konstantin Vassiljevi tööandja Permi Akmar, kes alistas võõrsil 2:1 Naltšiki Spartaki. Amkar on nüüd võitnud mõlemad kohtumised pärast talvepausi.

Amkar asus tänast kohtumist 22. minutil Vitali Grišini tabamusest juhtima, hea söödu andis Grišinile keskväljalt just Vassiljev. 69. minutil suurendas Nikita Burmistrov Amkari eduseisu ja 82. minutil oli võõrustajate ainsa tabamuse autoriks Jovan Golic.

Vassiljev tegi võitjate ridades kaasa terve kohtumise ning sarnaselt eelmise vooru mängule andis Eesti koondislane ka sel korral meeskonna karistus- ja nurgalööke.

Amkar hoiab nüüd Venemaa meistrivõistluste tagumise kaheksa meeskonna konkurentsist 37 punktiga neljandat kohta. Teatavasti langevad kaheksa klubi seast kaks kehvemat otse esiliigasse ning viies ja kuues lähevad üleminekumängudele.

Järgmise mängu peab Amkar pühapäeval, kui võõrustatakse Sergei Pareiko endist tööandjat Tomski Tomi. Hooaja lõpuni on veel kümme vooru.

Kaheksa tagumise meeskonna tabeliseis: 1. Krasnodar 45 punkti, 2. FK Rostov 39, 3. Grožnõi Terek 38, 4. Permi Amkar 37, 5. Samaara Krõlja Sovetov 31, 6. Volga 31, 7. Naltšiki Spartak 27, 8. Tomski Tom 24.

Kaheksa parema meeskonna tabeliseis: 1. Peterburi Zenit 67 punkti, 2. Moskva CSKA 61, 3. Moskva Dinamo 59, 4. Moskva Spartak 58, 5. Moskva Lokomotiv 57, 6. Kaasani rubin 57, 7. Mahhatškala Anži 55, 8. Krasnodari Kuban 51.