Arsenal pääses küll häbistavast kaotusest, ent tiitlilootus sai valusa hoobi

Pettunud Arsenali mängumehed.
Pettunud Arsenali mängumehed. Foto: REUTERS/John Sibley/Scanpix

Inglismaa jalgpalli suurklubi Londoni Arsenal läks hooaja viimasele kolmandikule vastu parimate võimalustega sealse kõrgliiga võidutrofee endale noppida. Kolmandat nädalat järjest pole aga võidurõõmu tuntud ja tiitlilootused üha kesisemaks jäänud.

Eesti koondise väravavahi Karl Jakob Heina leivaisa omas veel kolm vooru tagasi liigatabelis kaheksapunktilist edu Manchester City ees. Kuigi hetkel on tabelis nende edu viis silma, siis Cityl kaks kohtumist vähem pidamata. Kui City peaks mõlemas õnnestuma, siis on juba omakorda valitsevad meistrid ühe silmaga juhtimas.

Kahel eelneval nädalal 2:0 eduseisu maha mänginud ja viigiga leppinud Arsenal pidi eile ise kaotusseisust välja rabelema. Üllatuslikult jäädi koduväljakul Inglismaa kõrgliigas viimast positsiooni hoidva Southamtoni vastu kiirelt 0:2 taha ning teisel poolajal vaatas tabloolt vastu 1:3 kaotusseis.

Normaalaja kolmel viimasel minutil suutis Arsenal siiski kaks väravat tagasi lüüa ja 3:3 seisu välja võidelda, ent rohkemaks võimelised poldud. Nõnda tuli neil kolmandat nädalat järjest rahulduda viigipunktiga.

Pärast 32. vooru hoiab Arsenal nõnda 75 punktiga esikohta. Kaks kohtumist vähem pidanud City püsib 70 punktiga teisel real. Kolmandal positsioonil paikneb Manchester United, kes jääb Arsenalist juba 16 silma kaugusele.