Kullamäe tähtsad korvid aitasid Bilbaol alistada Madridi Reali

Toimetas Ville Arike
Kristian Kullamäe viskas 7 punkti.
Kristian Kullamäe viskas 7 punkti. Foto: Tairo Lutter

Hispaania korvpalliklubid peavad hoogsalt hooajaeelseid sõprusmänge, Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket said magusa 85:81 võidu Madridi Reali üle.

Tasavägises kohtumises haaras Bilbao poolajavileks 41:35 edu. Kuigi teisel poolajal pääses mitmel korral juhtima ka Real, oli mäng lõpuni tasavägine. Seisult 70:70 tabas oma ainsa, kuid väga tähtsa kolmese sel suvel Eesti koondise kapteniks olnud Kullamäe. Mõni rünnak hiljem tabas ta kaks vabaviset. Otsustava palli lükkas 13 sekundit enne lõppu ründelauast korvi islandlasest tsenter Tryggvi Hlinason, vormistades lõppseisu.

19 minutit mänginud Kullamäe kogus 7 punkti (visked mängust 9/2). Bilbao resultatiivseim oli 15 silmaga Adam Smith. Realil on mitmed põhimehed MMil, kuid tegijaid jätkus – Gabriel Deck tõi kuninglikule klubile 19, Džanan Musa 18 punkti.

Granada kaotas Murciale 71:76, Artur Konontšuk viskas kaotajate kasuks 6 punkti.