Mari Klaup oli Kladno seitsmevõistluses 11.

Mari Klaup odaviskel.
Mari Klaup odaviskel. Foto: Mihkel Maripuu

Nädalavahetusel peeti Tšehhis, Kladnos rahvusvaheline mitmevõistlus. Naisi asus seitsmevõistluse starti lausa 30 ning nendest kümme isikliku rekordiga üle 6000 punkti. Eestit esindas selles võistluses 22-aastane Mari Klaup kes kogus 5340 punkti ja sai sellega 11. koha.

Klaupi seeria esimesel päeval oli: 14.57 100m tõkkejooksus; 1,74 m kõrgushüppes; 11,21m kuulitõukes ja 26.15 200m jooksus. Peale avapäeva nelja ala oli Klaup kogunud 3195 punkti, millega asus pingereas 15. kohal.

Teisel päeval olid Klaupi tulemused: 5,18m kaugushüppes; 45,04m odaviskes ja 2:23.83 800m jooksus. Teise päevaga kogus Klaup 2145p, mis kahe päeva kokkuvõttes andis tulemuseks 5340 punkti. Eelmisel aastal püstitatud isiklikule rekordile kaotas ta 403 punktiga. Kokku sai kõikidel aladel tulemuse kirja 15 naist.

Võistluse võitis Tšehhit esindav Eliška Klucinová 6283 punktiga, teine oli Katarina Johnson-Thompson Suurbritanniast 6248 punktiga ja kolmas valgevenelanna Yana Maksimava 6103 punktiga.

Samas peeti ka meeste kümnevõistlust kus stardinimekirjas oli 28 atleeti, kellest seitsme isiklik rekord oli üle 8000 punkti. Teiste hulgas astus võistlustulle väsimatu maailmarekordimees, 37 aastane Roman Šeberle.

Kümnevõistluse tulemused just kõige kõrgemast klassist ei olnud - võistluse võitis ukrainlane Dmitri Karpov 8173 punktiga. Teine oli Šeberle 8097 punktiga ja poodiumi madalaimale astmele tõusis hollandlane Pelle Rietveld 8073 punktiga.