Hiina võitis sulgpalli MMil neli kuldmedalit

Lin Dan
Lin Dan Foto: Reuters / Scanpix

Indias, Hyderabadis lõppenud sulgpalli MMil võitsid viiest meistritiitlist neli Hiina koondislased.

Hiinlased olid parimad meesüksikmängus, naisüksikmängus, meespaarismängus ja naispaarismängus. Segapaarismängu võitsid taanlased, tuues sellega ühe meistritiitli ka Euroopasse.

Meesüksikmängus osales 64 sulgpallurit ja maailmameistriks tuli hiinlane Dan Lin, võites finaalis kaasmaalast Jin Chen 21:18, 21:16. Nende maailmameistrivõistlustega võitis Dan Lin kolmanda maailmameistritiitli, eelmised on võidetud aastal 2006 ja 2007. Raul Must jõudis 32 parema hulka, kaotades malailasele Choong Hann Wongile 21:12, 7:21, 21:16.

Naisüksikmängus osales 57 sulgpallurit ja maailmameistriks tuli hiinlane Lan Lu, võites finaalis kaasmaalast Xingfang Xie 23:21, 21:12. Kati Tolmoff jõudis 32 parema hulka, kaotades Korea mängijale Hye Youn Hwangile 21:10, 21:12.

Euroopa parim naisüksikmängija, prantslane Hongyan PI,  jõudis poolfinaali, kaotades finalistile 21-18; 21-18. Veerandfinaali jõudsid veel sakslane Juliane Schenk ja taanlane Tine Rasmussen.

Meespaarismängus osales 51 paari ja maailmameistriteks tulid hiinlased Yun Cai-Haifeng Fu, võites finaalis korea sulgpallureid Jae Sung Jung-Yong Dae Lee 21:18, 16:21, 28:26.

Naispaarismängus osales 44 paari ja maailmameistriteks tulid hiinlased Yaweng Zhang-Tingting Zhao, võites finaalis kaasmaalasi Shu Cheng-Yunlei Zhao 17:21, 21:17, 21:16. Tasavägine kohtumine kestis 1 tund ja 4 minutit.

Segapaarismängus osales 50 paari ja Maailmameistriteks tulid taanlased Thomas Laybourn-Kamilla Rytter Juhl, võites finaalais malailasi Nova Widianto-Lilyana Natsir 21:13, 21:17. Poolfinaalis võitles meistritiitli nimel kaks Taani segapaari.

Maailmameistrivõistlused 2010 toimuvad Prantsusmaal Pariisis.