Rosberg näitas Kataloonias võimu ja vähendas Hamiltoniga vahet

Nico Rosberg.
Nico Rosberg. Foto: SCANPIX

Kataloonia ringrajal sõidetud vormel-1 sarja viienda etapi võitis Nico Rosberg Mercedesel, edestades 17,6 sekundiga meeskonnakaaslast Lewis Hamiltoni ja 45,3 sekundiga Ferraril sõitvat Sebastian Vettelit.

Sõidu kokkuvõte:

Parimalt kohalt startinud Rosberg sai ka hea stardi, kuid teiselt kohalt rajale läinud Hamilton pidi loovutama oma koha Vettelile. Ebaõnnestunud kvalifikatsiooni järel alles seitsmendalt kohalt startinud Räikkönen kerkis kohe viiendaks. Hamilton kaotas mõned sekundid ka kergelt ebaõnnestunud esimese boksipeatuse tõttu ning asus seejärel Vettelit jahtima, kuid sai sakslasest mööda alles viimase boksipeatusega, sest oli mahajääjatest möödumisel Vettelist osavam.

Hamilton üritas viimasel kümnel ringil ka Rosbergi püüda, kuid meeskonnakaaslase edu oli selleks liialt suur. Lõpujoonel oli Rosbergi edu Hamiltoni ees 17,5 sekundit. Vetteli järel heitlesid viimastel ringidel neljanda koha nimel soomlased Valtteri Bottas Williamsil ja Kimi Räikkönen Ferraril. Peale jäi selles duellis Bottas. Võitjaga samal ringil lõpetas lisaks veel vaid kuuenda koha saanud Felipe Massa Williamsil.

Sõidus, kus nappis nii möödumisi kui ka muid põnevamaid sündmusi, katkestas esimesena Fernando Alonso, kelle McLarenil kadusid pidurid ja hispaanlane ei suutnud boksipeatusesse tulles autot pidama saada. Õnneks pääsesid kõik McLareni meeskonna boksitiimi liikmed vigastusteta. Teine katkestaja oli Pastor Maldonado Lotusel.

MM-sarja üldarvestuses vähendas Rosberg tänu võidule vahet Hamiltoniga seitsme punkti võrra. Liidrina jätkaval britil on 111 punkti, Rosbergil teisena 91 punkti ja Vettelil 80 punkti. Järgnevad Räikkönen 52 ja Bottas 42 punktiga. Tiimide arvestuses on Mercedesel 202 ja Ferraril 132 punkti, kolmas on Williams 81 punktiga.

Vormel-1 sarja kuues etapp sõidetakse kahe nädala pärast Monte Carlos Monaco tänavarajal.

Enne sõitu:

Kell 15 Hispaanias algavale võidusõidule stardib tänavu esimest korda parimalt stardikohalt Mercedese piloot Nico Rosberg. Tema kõrvalt läheb rajale juba kolm etappi võitnud meeskonnakaaslane Lewis Hamilton. Kindlasti haub võiduplaane ka kolmandalt kohal rajale minev Sebastian Vettel (Ferrari), kelle kõrvalt stardib soomlane Valtteri Bottas (Williams). Tunduvalt loodavad oma kohta parandada seitsmendalt kohalt startiv Kimi Räikkönen (Ferrari) ja üheksandalt kohalt rajale minev Felipe Massa (Williams) – mõlema mehe kvalifikatsioon läks aia taha.

Kvalifikatsiooni järel on omamoodi kummaline jõudude vahekord ka Red Bulli ja nende tütarvõistkonna Toro Rosso vahel. Nimelt olid mõlemad Toro Rosso piloodid Red Bulli sõitjatest kiiremad.