Ats Kuldkepp
Bosnia ja Hertsegoviina kangelane Elmedin Kikanovic.
Bosnia ja Hertsegoviina kangelane Elmedin Kikanovic. Foto: PASCAL GUYOT/AFP

Korvpalli EMil peeti põnev heitlus Prantsusmaal Montpelieris peetavas A-grupis, kus Bosnia ja Hertsegoviina alistas Iisraeli lisaajal 86:84.

Esimese veerandaja 29:16 võitnud Iisrael lasi Bosnia kolmandal perioodil järgi ja lõpp oli juba punkt-punktis. Seisul 72:75 tabas Bosnia keskmängija Elmedin Kikanovic kolmese koos lõpusireeniga ja saatis mängu lisaajale.

Kikanovic oli ka lõpuks see, kes 0,2 sekundit enne lisaaja lõppu Bosniale võidu kindlustas. Bosnia resultatiivsem oli 22 punktiga Nemanja Gordic, Kikanovic lisas 17 silma. Iisraelile tõi Omri Casspi koguni 29 punkti.

Iisrael sai kahe võidu kõrvale esimese kaotuse, Bosnia teenis aga esimese võidu.