Jaburamast jabur: Džeko tõmbas vastasel püksid maha ja sai punase kaardi

Edin Džeko võitleb palli pärast Sokratis Papastathopoulosega. Mõlemal mehel on veel püksid jalas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MM-valiksarjas nähti pentsikut punast kaarti Eesti alagrupikaaslaste Kreeka ning Bosnia ja Hertsegoviina kohtumises, sest Bosnia ründaja Edin Džeko eemaldamiseni viinud sündmused olid leebelt öeldes ainulaadsed.

Mängida jäi kümmekond minutit ja külalised Bosniast juhtisid 1:0, kui Džeko ja Sokratis Papastathopoulose vahel läks nurgalipu juures rüselemiseks. Džeko kukkus pikali, ent otsustas seepeale Papastathopoulosel püksid maha tõmmata, paljastades kreeklase aluspesu.

Puhkenud arveteklaarimise tulemusena nägi Džeko teist kollast kaarti, teda karistama tormanud Kyriakos Papadopoulos sai aga otse punase kaardi. Tagatipuks õnnestus kellelgi kreeklastest Džekol koguni veri lahti lüüa. Tuliseks kiskunud kohtumine sai dramaatilise lõpplahenduse viiendal lisaminutil, kui Georgios Tzavellas lõi kreeklaste 1:1 viigivärava.

Kui Eesti kaotas samas alagrupis 1:8 Belgiale, siis Küpros oli üsnagi hädas grupi peksupoisi Gibraltari alistamisega. Konstantinos Laifise avapoolaja tabamuse järel viigistas Lee Casciaro 51. minutil seisu, ent 65. minutil viis Pieros Soteriu siiski Küprose uuesti juhtima ja kui 80. minutil sai Gibraltari poolel Jayce Mascarenhas-Ilivero punase kaardi, pani Valentinos Sielis 87. minuti 3:1 väravaga kohtumisele punkti.

A-grupis alistas Bulgaaria tänu Ivelin Popovi tabamusele kodus 1:0 Valgevene. Luksemburg võitles kodus Hollandi vastu visalt ja ehkki Arjen Robben viis külalised 36. minutil juhtima, viigistas Luksemburg 44. minutil Maxime Chanot täpsest penaltist. Teisel poolajal tõid Memphis Depay kaks tabamust siiski Hollandile 3:1 võidu.

B-grupis oli täiseduga jätkav Šveits kodus 2:0 parem Fääri saartest, Ungari alistas samuti kodus 4:0 Andorra ja Portugal võitis 4:1 Lätit. Cristiano Ronaldo avas 29. minutil penaltist skoori, ent 59. minutil raksatas tema teine penalti posti. Läti viigistas 67. minutil tänu Arturs Zjuzinsi tabamusele, kuid vaid kolm minutit hiljem taastas William Carvalho Portugali eduseisu ning viimastel minutitel panid Ronaldo ja Bruno Alvesi väravad kohtumisele võiduka punkti.