Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kindlasse kaotusseisu jäänud Tartu loodab veel muinasjuttu kirjutada

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tartu ja Selveri kolmas finaalmäng. | FOTO: Kristjan Teedema

VÕRKPALL. Tartu võrkpallimeeskonnal oli eilse õhtu eel selg vastu seina, kui nelja võiduni peetavas finaalseerias oldi 0:2 kaotusseisus ja eilne mäng kodusaalis oli viimane õlekõrs, et enne võõrsilmängu oma elu natukenegi kergemaks teha. Paraku ei suudetud seda võimalust ära kasutada ja seerias sai juba kolmandat korda võidurõõmu maitsta Tallinna Selver.

Esimene geim möödus käesolevale seeriale iseloomulikult tasavägiselt ja punktheitluses jäi lõpuks peale pealinnameeskond seisuga 28:26. Külalised alustasid ka teist geimi sama hooga ning tartlased leidsid end kohe 0:3 kaotusseisust. Kuigi sellest toibuti ja seisul 10:9 oldi omakorda punktiga peal, suutis Selver peagi taas väikese edu sisse mängida. Geimi võit kindlustati näiliselt üsna veenvalt 25:21.

Kaotusseisus Tartu näitas kolmanda geimi alguses omakorda paremat minekut ja esimese tehnilise pausi ajal juhtisid tartukad 8:5. Mõnda aega said nad väikest edu hoida, kuid seisul 10:12 tehti lihtne eksimus kaitses ja vajaliku punkti saanud Selveri meeste rõõmustamise järel oli näha, et kuigi eduseis võis olla kodumeeskonnal, olid külalised emotsionaalses mõttes paremas seisus. Bigbank oskas aga raskest olukorrast siiski välja tulla, väikese edu jälle sisse mängida ning kolmas geim võideti kodupubliku rõõmuks 25:21.

Neljandat geimi alustasid parema püssirohuga Tallinna meeskonna mehed, kes olid kohe algul edukad. Esimeseks tehniliseks time-out’iks särasid tablool numbrid 2:8. Selveri mehed suutsid edu veelgi suurendada, ent kui paistis, et geimi saatus on otsustatud, näitas Tartu veel natuke hambaid ja saavutas seisu 15:21. Rohkemaks siiski jaksu ei jagunud ja tuli tunnistada tallinlaste paremust seisuga 16:25. Kogu mäng kuulus seega Selverile 3:1 ja nüüd ollakse seeriat juhtimas 3:0.

«Olime täna valmis muutusteks, mis teisel pool võrku tehti,» rääkis edu võtmest Selveri peatreener Rainer Vassiljev. «Isegi kui meil läks muutustele reageerimiseks pisut aega, suutsime kohaneda. Ütlesin meestele ka, et kui vastane teeb häid asju, nagu näiteks täna serviga nad tegid, siis pole vaja endale seda stressi peale panna, et selle pärast muretseda,» andis Vassiljev mõista, et liigset stressi eduseisus mänginud tallinlastel polnud.

Tartu peatreener Oliver Lüütsepp nentis kohtumise järel, et kuigi häälestus oli meestel hea, ei suudetud paraku oma võimalusi ära kasutada. «Mulle tundus, et mängisime paremini kui eelmises mängus. Kohtumise eel olin väga ootusrikas, sest meestel tundus olevat hea feeling ja häälestus,» tunnistas Lüütsepp. «Servisime täna küll hästi, aga meie blokk ja kaitse ei olnud nii heal tasemel kui vastastel. Sealt see tuligi. Esimeses geimis olime ju geimi lõpus mängus, aga ei suutnud enda võimalusi ära kasutada ja siis juba jäädki tagaajaja rolli ja hakkad rohkem rabistama,» nentis Lüütsepp.

Eilses mängus oli üleplatsimehena suurim punktitooja Selveri leegionär Lincoln Williams, kelle kontosse kanti 23 punkti. Tartlaste poolt tõid Bradley Robert Gunter ja Michael Michelau 18 punkti.

Seeria neljas mäng, kus võib juba selguda tänavune Eesti meister, peetakse pühapäeval kell 17 Tallinnas Audentese spordikeskuses. Selveri peatreeneri sõnul ei tohi tema hoolealused veel omale medaleid kaela riputama hakata. «Kui me selle peale mõtleme, siis ma ütlen ei – see seeria ei lõppe pühapäeval. Kõik loomulikult tahavad seda, aga me ei tohi sellele mõelda,» selgitas Vassiljev.

Tartlaste loots lisas, et ka neil on nüüd pinged maas, sest tuleb võtta üks mäng korraga – muud võimalust ju polegi. «Me saame nüüd muinasjuttu kirjutada. Ma tean, et Eesti liigades – ei korvpallis ega võrkpallis – pole keegi finaalseerias 0:3 kaotusest välja tulnud, aga meil on võimalus sellega ajalugu teha,» andis Lüütsepp mõista, et alla pole veel kindlasti antud.