Taani lõpetas Saksamaa unistuse seitsmendast järjestikusest EM-tiitlist

Merili Luuk
Taani naiskond rõõmustamas
Taani naiskond rõõmustamas Foto: Revierfoto/imago/Revierfoto

Naiste jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel jõudis Taani poolfinaali, alistades tiitlikaitsja Saksamaa 2:1. Seitse järjestikust EM-tiitlit võitnud Saksamaa pole kunagi varem EMil nõnda varajases faasis kaotanud.

Eile tohutu vihmasaju tõttu edasi lükatud kohtumine peeti täna ning kuigi sakslased domineerisid Rotterdamis peetud kohtumist igast otsast (pallivaldamisprotsent 61-39) ja läksid kolmandal minutil Isabel Kerschowski väravast juhtima, suutsid Taani naised neid üllatada.

Taani viigistas 49. minutil Nadia Nadimi väravast, võidu vormistas Theresa Nielsen 83. minutil.

Eilses esimeses veerandfinaalis alistas võõrustaja Holland 2:0 Rio de Janeiro olümpiamängude hõbedanaiskonna Rootsi. Austria alistas penaltiseerias 5:3 Hispaania, täna peetakse veel üks kohtumine, kui vastamisi on Inglismaa - Prantsusmaa.