Eesti U16 korvpallikoondis alustas finaalturniiri kaotusega

Korvpall.
Korvpall. Foto: Toomas Huik

Sarajevos alanud U16 poiste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiri alustas Eesti koondis 69:81 kaotusega Portugalile, vahendab basket.ee.

Portugal haaras kohe alguses liidrirolli ning kasvatas eduseisu järjepidevalt. Korraks venis vahe koguni 21-punktiliseks, kuid eestlased ei olnud veel oma viimast sõna öelnud. Neljanda veerandi keskpaigaks oli vahe tagasi võetud ning Eesti läks 69:65 juhtima. Viimastel minutitel aga tabasid paremini vastased ning Portugal kirjutas tabelisse esimese võidu.

Eesti poolt viskasid Robert Valge 20 ja Norman Käbin 16 punkti. Portugali resultatiivseim oli Tiogo Brito 29 punktiga. Eesti järgmine vastane on homme meie aja järgi kell 16 Norra, kes täna kaotas 55:82 Makedooniale.