Semenya sai pärast naiseks kuulutamist teise võidu

Oliver Lomp
Caster Semenya
Caster Semenya Foto: SCANPIX

Peaaegu 11 kuu pikkuse sunnitud võistluspausi pidanud 800 meetri jooksu maailmameister Caster Semenya tegi Soomes oma teise võistluse, kui võitis Lapinlahtis 2.02,41-ga kindla võidu.

Semenya üleolek oli veenev, sest teise koha saanud rootslanna Sofia Öberg kaotas talle ligemale kahe sekundiga ja sai kirja 2.04,27, vahendab ERR Sport.

19-aastane Semenya oli sunnitud võistlustelt eemal olema seetõttu, et pärast MM-tiitli võitmist hakati maskuliinse lõuna-aafriklanna soos kahtlema ja Rahvusvaheline Kergejõustikuliit tegi hulgaliselt teste, et selles selgust saada. Juunis langes lõpuks otsus, et Semenya võib naiste seas võistelda.