Jäähoki MM: Rootsi lõpetas alagrupiturniiri võiduga

Ats Kuldkepp
Filip Forsberg (vasakul).
Filip Forsberg (vasakul). Foto: Petr David Josek/AP

Tšehhis jätkuval jäähoki MMil võitis Rootsi A-grupi kohtumises Prantsusmaad 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) ja kindlustas grupis teise koha. Rootsi poolt lõi kaks väravat Filip Forsberg, prantslaste poolelt sai kaks tabamust kirja Damien Fleury.

Rootslased kogusid A-grupis 7 mänguga 16 punkti ja veerandfinaalis minnakse ilmselt vastamisi kas Soome või Venemaaga.

B-grupi mängus teenis esimesed punktid Sloveenia, kes alistas 10. minuti Žiga Pance väravast 1:0 Taani. Alagrupis 3 punktiga viimaseks jäänud Sloveenia langeb järgmiseks aastaks astme võrra madalamale.