Jäähoki MM: USA alistas lisaajal Slovakkia ja kohtub veerandfinaalis Šveitsiga

USA-Slovakkia kohtumine.
USA-Slovakkia kohtumine. Foto: SCANPIX

Jäähoki MMil sai USA oma viimases alagrupivooru mängus 5:4 jagu Slovakkiast ja kohtub veerandfinaalis Šveitsiga.

Ameeriklased võitsid avakolmandiku 2:0, väravate autoriteks olid Ben Smith ning Seth Jones. Teisel kolmandikul sai USA Anders Lee väravast koguni 3:0 juhtima, kuid siis asusid omakorda väravaid viskama slovakid. Esmalt tõi seisu 3:1 tabloole Marian Gaborik, viigiseisuni aitasid Slovakkia Adam Janosiki ning Vladimir Dravecky tabamused. Milan Bartovici värav jättis USA omakorda 3:4 kaotusseisu, kuid teise kolmandiku lõpus viigistas seisu Charlie Coyle.

Viimasel kolmandikul väravaid ei visatud ja nii läks kohtumine lisaajale, kus ameeriklaste võiduvärava autoriks oli Jack Eichel.

B-alagrupi teist ja kolmandat kohta jagavad tänaõhtuses mängus Soome ja Venemaa, aga alagrupi võitnud USA kohtub veerandfinaalis Šveitsiga.