Aasta parimaks spordiraamatuks valiti Riismani autobiograafia

Mait Riisman oma elulool põhineva romaani «Veepallur» esitlusel

FOTO: EOK

22. aprillil kuulutati Tartus välja Georg Hackenschmidti raamatuauhinna järjekordne võitja.

Zürii otsuse põhjal pälvis auhinna 2015. aasta eest Mait Riismani raamat «Veepallur». Zürii liikme, Eesti Spordimuuseumi direktori Daimar Lelle sõnul oli raamat ladusas stiilis kirjutatud väga hea lugemine. Teose puhul ei ole vähimatki alust ootusele, et mahukas teos on põhiosas võistluste ja tulemuste ülevaade. See raamat on hoopis midagi enamat.

Auhinna vastu võtnud Mait Riisman tänas auhinna ja tunnustuse eest ning tunnistas, et tegemist oli meeldiva üllatusega. Riismani sõnul oli tal juba noorest east kaks soovi - saada olümpiavõitjaks ja kirjutada raamat. Auhinnatud autorina võis ta seetõttu tunda siirast rahulolu, et mõlemad eesmärgid on nüüdseks edukalt täidetud.

Seekordse parima spordiraamatu kohta on spordiajakirjanik ning raamatusõber Jaan Martinson öelnud: «Kui tavaliselt peitub atleetide elulooraamatuis palju sporti ja vähe elu, siis seekord on vastupidi. Kusjuures Riismani sulg on jooksnud autobiograafilist romaani kirjutades äärmiselt sujuvalt.»

Georg Hackenschmidti raamatuauhinda annavad 2012. aastast ühiselt välja Eesti Spordimuuseum ja Eesti Olümpiaakadeemia ning selle saab iga kalendriaasta jooksul ilmunud parim eestikeelne sporditeemaline raamat, mis räägib parimal moel spordist, spordi mõttest, ausast mängust ja liikumise rõõmust. Auhinnaga kaasneb Jass Kaselaane kavandatud auhinnaskulptuur ja 1000-eurone preemia.

Tagasi üles