Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati

Algo Kärp (vasakul) ja Marko Kilp olid pärast Otepää Mk-etapi sõite pettunud, Aivar Rehemaa võis enda esitusega pigem rahule jääda.

FOTO: Fotomontaaž / Tairo Lutter

Eesti suusatajate püüdlused Otepää MK-etapil kodupublikut rõõmustada läksid luhta. Punktikohtadest pole mõtet rääkidagi, parimatena lõpetasid Marko Kilp ja Aivar Rehemaa 43. kohal. Kui mõned erandid välja arvata, ei põrunud eestlastest tegelikult keegi ja kohad viiendas-kuuendas-seitsmendas kümnes olid loogilised. Samal tasemel on sõidetud ju terve hooaeg. Kõige hullem: sportlased ja treenerid ei tea, miks asjad nii on.

Tellijale

Eestlastest on MK-etappidel ainsana mitmel korral 30 sekka jõudnud Marko Kilp, aga isegi tema nigelale esitusele leiab kiirelt põhjuseid. Pealegi pole võimatu, et kolmapäeval Lahtis algaval MMil suudab mõni Eesti koondislane maagilise piiri alistada, sest näiteks norralased ei saa igale distantsile enam kaheksat sportlast välja panna.

Eile peetud eraldistardist klassikasõitudes olid tingimused nii rasked, et vahed venisid isegi esimese otsa suusatajate vahel väga suureks. Parima eestlase ehk Aivar Rehemaa kolme ja poole minutiline kaotus oli sellegipoolest ehmatav. Tegu oli ju 15 kilomeetriga, mitte kaks korda pikema distantsi või suisa maratoniga.

Otepäält häid kohti lootnud Raido Ränkel ebaõnnestus täielikult ja jäi esikoha saanud norralasele Martin Johnsrud Sundbyle alla enam kui kuue minutiga. Ajakirjanikele oli ta nõus andma ainult lühikese, aga paljuütleva kommentaari: «Kumm on tühi.» Ülejäänud koondislased jäid kuskile vahepeale.

Tagasi üles