Tšiili jalgpallikoondis alistas Eesti 4:0

Mikk Reintam (paremal) üritab takistada Tšiili ühte nimekamat mängumeest Alexis Sanchez't. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas võõrsil Lõuna-Ameerika meistrivõistlusteks valmistuvale Tšiili meeskonnale 0:4

Võitjate poolel olid täpsed Matías Fernández (21. minutil), Waldo Ponce (42.), Humberto Suazo (45.+1. penaltist) ja Alexis Sánchez (50.).

Meeskondade koosseisud

Tšiili: Claudio Bravo (69. Miguel Pinto), Pablo Contreras, Waldo Ponce, Gonzalo Jara, Mauricio Isla (74. Gonzalo Fierro), Marco Estrada, Carlos Carmona (61. Jorge Valdivia), Jean Beausejour (76. Felipe Gutiérrez), Matías Fernández (66. Luis Jimémez), Alexis Sánchez (71. Esteban Paredes), Humberto Suazo.

Eesti: Marko Meerits, Tihhon Šišov (80. Igor Morozov), Karl Palatu, Mikk Reintam, Dmitri Kruglov, Gert Kams (64. Andrei Veis), Sergei Mošnikov (76. Henri Anier), Siim Tenno (64. Joel Indermitte), Sander Puri, Siim Luts (64. Meelis Peitre), Joonas Tamm (64. Albert Prosa).

Mängu käik:

Mäng algas!

1.minut: Eesti valdas ilusti palli, kuid Šišovi ebatäpne tsenderdus rikkus rünnaku

2.minut: Eesti on alustanud visalt. Tšiili kaitsjad pidid palli puhtaks lööma. Tamm ananb tsenderduse tšiili värava alla, kuid eesliinis polnud kedagi

3.minut: Puri tuli palliga hästi üle, kuid löögisooritus ebaõnnestus

6.minut: Tšiili kaitsjad peavad kõvasti pingutama, et Eestiga hakkama saada. Praegu on mängupilt väga üllatav

8.minut: Kams sai tugeva hoobi palliga vastu rinda ning vajab arstide sekkumist

9.minut: Tšiili esimese terava rünnaku lõpetab Palatu  palli puhtakslöömine

11.minut: Väga terav moment Eesti värava all. Isla ananb paremalt äärelt madala tsenderduse karistusalase, kuid Humberto Suoza ei saanud palli kätte

13.minut: Tšiili hakkab üha enam mängu kontrollima

17.minut: Isla annab hea tsenderduse Alezis Sanchezile, kuid pall veeres Eesti väravast õnneks mööda

18.minut: Tšiili nurgalöök...sellest midagi ohlikku ei tule

20.minut: Humberto Suozo pääseb Meeritsaga silmitsi, kuid Palatu jõudis imekombel vahele ja blokeeris ohtliku soorituse

21.minut: Matias Fernandez saadab 25. meetrilt kaugpommi teele ja pall lendab ristnurka. Tšiili juhib 1:0

24.minut: Sanchez ja Suozo kombineerivad hästi, kuid õnneks jõuab pall Meeritsani

25.minut: Eesti rünnaku kõpetab Kamsi tsenderdus, mille püüab Tšiili väravavaht

28.minut: Tšiili on kõva surve peale pannud

31.minut: Mošnikovi karistuslöök ebaõnnestub

33.minut: Puri pommitab peale, kuid Tšiili väravavaht püüab kindlalt

34.minut: Hara mängitakse terava nurga alt löögile, kuid pall lendab küljevõrku

36.minut: Keegi Tšiili mängijatest pääseb värava eest löögile, kuid pall lendab Eesti õnneks posti

37.minut: Estrada karistuslöögi püüan Meerits kindlalt. Mõni moment hiljen teenib Mošnikov kollase kaardi

41.minut: Eesti tegevus ründefaasis on nullilähedane. Nii kui pall saadakse, kaotatakse see kohe taas ära

42.minut: Tšiili rünnak- Meerits lööb palli puhtaks, kuid see satub Ponsele, kes pal otse õhust Eesti väravasse virutab. Tšiili juhib 2:0l

45.minut: Tsenderdus jõuab Tšiili värav alla, kuid eestlased löögile ei pääse

45.+1.minut:  Tšiili teenib näitlejameisterlikkuse abil penalti! Suozo lööb Tšiili 3:0 juhtima

Esimene poolaeg on läbi!

Teine poolaeg algas!

47.minut: Tšiili on alustnud tormiliselt. Kohe teenitakse nurgalöök...sellest midagi ohtlikku ei sünni

48.minut: Pall satub Suazole, kes lööb heast kohast üle. Eestil vedas

51.minut: Tšiili ründajad mängisid Eesti kaitsjad nagu poisikesed üle ja Alexis Sanchez lööb 4:0

53.minut: Eesti rünnakut pole olemas. Pall ei püsi üldse ees

56.minut: Tšiili on hoolimata kindast eduseisust endiselt ees teravad ning on näha, et nad tahavad veel väravaid lüüa

57.minut: Eesti rünnaku lõpetab Kamsi ebatäpne tsenderdus

58.minut: Sanchez mängis palli hästi Suazole, kuid viimase sooritus lendas selgelt üle

59.minut: Meerits tõrjub hästi kellegi Tšiili mängija löögi

61.minut: Tamm tõi hästi palli üle ning lõi peale, kuid enne takistati teda küünarnukiga. Tamme kulm on verine ja ilmselt ta lahkub platsilt

64.minut: Eesti teeb neli vahetust: platsilt lahkuvad Tamm, Kams, Tenno ja Luts, platsile tulevad Veis, Indermitte, Peitre ja Prosa

67.minut: Palatu teenib kollase kaardi

70.minut: Eesti vahetused on veidi särtsu toonud. Peitre tegi hea soolo, kuid kaotas lõpuks palli

71.minut: Prosa sai ootamatult palli Tšiili karistusala lähistel, kuid noor Tartu Tammeka ründaja kiirustas lahendusega ja lõi kindlalt üle

73.minut: Meerits tõrjus jalgadega Tšiili hea võimaluse. Taas mängiti Eesti kaitseliini ülilihtsalt üle

74.minut: Eesti kombineeris rünnakul väga hästi, kuid pealelöögini ei jõutud

75.minut: Tšiili teenib neljanda nurgalöögi...

76.minut: Tšiili teine nurgalöök järjest...ka sellest midagi ohtlikku ei sünni

78.minut: Suazo mängitakse löögile, kuid pall lendab õnneks üle

80.minut: Taas Tšiili nurgalöök...

81.minut: Meerits püüab kindlalt Tšiili mängija madala pealelöögi

81.minut: Eesti teenib karistuslöögi. Kruglovi pomm vuhiseb 35 meetri pealt kindlalt mööda

85.minut: Eesti rünnaku lõpetab taas ebaõnnestunud tsenderdus

Kohtunik lisab mängule kolm minutit

90.+1.minut: Eestil oli päris korralik rünnak, kuid viimane sööt taas ei klappinud

90.+1.minut: Kruglovi karistuslöök tabab müüri

90.+2.minut: Suazo mängis mööda Eesti kaitseliinist ja väravavahist, kuid tabas siis posti

90.+2.minut: Indermittel oli fantastiline võimalus Eesti auvärav lüüa, kuif ta tabas mõne meetri pealt väravavahti