Jari-Matti Latvala Fordi roolis. Foto: AFP / Scanpix
Walesi rallit juhib avapäeva järel Fordi rooli keerav Jari-Matti Latvala, kuid soomlase edu lähimate jälitajate ees on tublisti kahanenud.

2. Sebastien Loeb +10,8

3. Daniel Sordo +30,0

4. Petter Solberg +55,6

5. Per-Gunnar Anderson + 2:07,3

Teise päeva esimese katse võitis Daniel Sordo ning tõusis sellega üldarvestuses Sebastien Loebist mööda teiseks. Seejuures päeva alustas ta alles kuuendalt kohalt, olles Latvalast taga 32,2 sekundit. Esikolmikust kuuendaks langes aga Per-Gunnar Andersson.

Seitsmes kiiruskatse katkestati, kuna esimeses kurvis sõitis rajalt välja Subaru piloot Chris Atkinson. Õnneks pääseisd nii juht kui ka kaardilugeja vigastusteta.

6. Chris Atkinson 25,8

Kuuenda kiiruskatse võitis Latvala, kes edestas Loebi 11,5 ning Anderssoni 12,8 sekundiga.

6. Per-Gunnar Andersson + 10,1

Viienda kiiruskatse võitis endale juba maailmameistritiitli kindlustanud Sebastien Loeb, kes edestas Francois Duvali 1,8 ja Petter Solbergi 2,0 sekundiga.

Neljas kiiruskatse jäeti taas ära.

Seis pärast kolme kiirustaset:

1. Sebastien Ogier 13.55,0

2. Mads Östberg + 2,3

3. Jari-Matti Latvala + 3,9

Kolmanda kiiruskatse võitis Jari-Matti Latvala, kes edestas 2,0 sekundiga Mads Östbergi.

N-rühmas võistlev eestlane Egon Kaur hoiab hetkel oma klassis viimast ehk 20. kohta.

II kiiruskatse:

Walesi ralli teise kiiruskatse võitis Citroeni rooli keerav Sebastien Ogier, kes edestas 5,1 sekundiga Francois Duvali ning 5,4ga Petter Solbergi.

Kuna esimene kiiruskatse jäeti ära, siis Ogier tõusis ka ralli üldliidriks.

I kiiruskatse:

Walesi rallil jäeti jäise raja tõttu ära esimene 3,7 km pikkune Hafreni kiiruskatse.

Alguses kavatseti katse kilmometraaži lühendada, kuid FIA turvanõustaja soovitusel otsustati katse siiski üldse ära jätta.

Suurbritannia põhja- ja keskosas on viimastel päevadel paiguti lumi maha tulnud.