Iisrael ei visanud viimasel veerandajal mängust ühtegi punkti, kuid võitis

Guy Pnini (vasakul) takistamas Itaalia koondise mängijat Daniel Hackettit.
Guy Pnini (vasakul) takistamas Itaalia koondise mängijat Daniel Hackettit. Foto: SCANPIX

Korvpalli EMil pidasid omapärase kohtumise Iisrael ja Itaalia, mis lõppes lõpuks Iisraeli 96:95 võiduga.

Iisrael juhtis kolmanda veerandaja järel 79:60, kuid viimasel neljandikul oli Iisrael tõsistes raskustes ning mängust ühtegi korvi ei saadudki. Itaalia jõudis viimasel veerandajal teha 18:0 spurdi ja alles seejärel sai Iisrael kirja esimese punkti.

Viimasel veerandajal jõudis Iisrael esimese tabamuseni, kui kohtumise lõpuni oli jäänud 16 sekundit. Viimase 16 sekundi jooksul tabati viis vabaviset ning seisuga 83:83 läks kohtumine lisaajale.

Võitjatele tõi Guy Pnini 22 punkti ning kaotajatele Andrea Bargnani 26 silma.

B-alagrupist olid varasemalt edasipääsu taganud Serbia, Prantsusmaa ja Saksamaa.

B-alagrupi tabeliseis: 1. Serbia 4 (võitu)/0 (kaotust), 2. Prantsusmaa 4/0, 3. Saksamaa 2/2, 4. Iisrael 2/3, 5. Itaalia 1/3, 6. Läti 0/4.