Eesti alistas Põhja-Iirimaa 4:1 ja võitleb jätkuvalt teise koha eest

Eesti vs Põhja-Iirimaa.
Eesti vs Põhja-Iirimaa. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpallikoondis alistas Lilleküla staadionil EM-valikmängus 4:1 Põhja-Iirimaa ja võitleb jätkuvalt alagrupis teise koha eest.

Eesti asus kohtumist 28. minutil Martin Vungi tabamusest juhtima. 32. minutil suurendas Tarmo Kink kauglöögist Eesti eduseisu.

39. minutil leidis pall Raio Piiroja peast tee Eesti väravasse. See siiski eestlasi ei morjendanud ning vahetusest sekkunud Sergei Zenjov oli täpne 59. ja samuti vahetusest sekkunud Kaimar Saag 90.+3. minutil.

Eesti on nüüd teeninud C-alagrupis 13 punkti. Valiksarja viimane kohtumine peetakse oktoobris võõrsil Põhja-Iirimaa vastu.

C-alagrupi tänased kohtumised: Eesti – Põhja-Iirimaa 4:1, Itaalia – Sloveenia 1:0, Serbia – Fääri saared 3:1.

Tabeliseis: 1. Itaalia 22 (punkti)/8 (mängu), 2. Serbia 14/8, 3. Eesti 13/9, 4. Sloveenia 11/9, 5. Põhja-Iirimaa 9/8, 6. Fääri saared 4/10.

Mängu käik:

-

Algkoosseisud

Eesti: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Raio Piiroja, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Sander Puri, Martin Vunk, Konstantin Vassiljev, Dmitri Kruglov, Tarmo Kink, Jarmo Ahjupera

Põhja-Iirimaa: Lee Camp, Chris Baird, Gareth McAuley, Aaron Hughes, Craig Cathcart, Niall McGinn, Sammy Clingan, Steven Davis, Grant McCann, Chris Brunt, David Healy.

-

Mängu alguseni on jäänud 15 minutit ning staadion täitub iga minutiga. Praegu on siiski vabu kohti veel küllaga.

-

Vahepeal tunnustati Euroopa Jalgpalli Liidu UEFA poolt Eesti koondises üle saja mängu pidanud jalgpallureid. Teiste seas oli ka täna väljakule jooksev Eesti koondise kapten Raio Piiroja.

-

Meeskonnad tulevad väljakule

-

Hümnid on lauldud ja meeskonnad valmistuvad avavileks.

-

Põhja-Iirimaa paneb palli mängu

-

Mäng käib!

2 min

Mäng algab rahulikult

3 min

Mõlemad võistkonnad eksivad vastaste poolel sööduga ning väga kaugele rünnakutega ei jõuta

4 min

Jääger teeb vea ja Põhja-Iiri saab karistuslöögi

4 min

Midagi erilist Põhja-Iiri sellest olukorrast välja ei võlu

6 min

Mäng on alanud väga ettevaatlikult

6 min

Kink teenib umbes 40 meetri pealt Eestile karistuslöögi

6 min

Jätkuolukorras jõuab pall ka vastase karistualasse, kus Kink kukub, kuid vile vaikib

9 min

Eesti valdab nüüd juba natuke rohkem palli, kuid jätkuvalt mängivad mõlemad ettevaatlikult

11 min

Põhja-Iirimaa kombineerib pikalt, kuid lõpuks jõuab pall rahulikult Pareikoni

13 min

Eesti rünnak lõppeb Kruglovi ebaõnnestunud tsenderdusega

15 min

Meeskonnad kombineerivad kordamööda keskväljal, kuid ilma suurema eduta

19 min

Mõlemad meeskonnad otsivad oma võimalust, kuid samas pannakse palju rõhku ka kaitsele ja suurte jõududega rünnakule ei minda

20 min

Kink teeb kohtumise esimese pealelöögi, mis lendab kindlalt väravast mööda

21 min

Ahjupera võidab õhuvõitluse ja lükkab palli ette, kuid vastaste väravavaht Lee Camp jõuab pallini enne Martin Vunki.

22 min

Vastased olid ohtlikult läbi saamas, kuid kohtunik vilistab vea ja Põhja-Iiri saab umbes 30 m pealt karistuslöögi

23 min

McCann lööb pall müüri

24 min

Põhja-Iirimaa paneb peale hea surve, kuid lõpuks tehakse valesööt

24 min

McGinn saab umbes karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab kindlalt üle

27 min

Põhja-Iirimaa teenib kohtumise esimese nurgalöögi

28 min

Eesti ründab. Kruglov annab vasakust äärest söödu karistusalasse, kust see jõuav lõpuks Martin Vungini, kes kõmmutab palli umbes 20 m pealt väravasse!

29 min

Eesti ründab taas ohtlikult, kuid Ahjupera on suluseisus

32 min

Kink tulistab umbes 35 meetri pealt peale ning Camp suudab palli sisse puterdada. Eesti juhib 2:0!

35 min

Põhja-Iirimaa hoiab pikalt palli, kuid lõpuks see kaotatakse ja Eesti üritab kiiret

37 min

Põhja-Iirimaa üritab, kuid seda ilma suurema eduta

39 min

Rähn teenib kollase kaardi ja see tähendab, et oktoobris toimuval mängul Põhja-Iirimaaga peab Eesti temata hakkama saama

39 min

Põhja-Iirimaa paneb palli Eesti karistusalasse, kust pall läheb Piiroja peast Eesti väravasse. Eesti juhib 2:1!

42 min

Põhja-Iirimaa on saanud väravast hoogu juurde ja saadakse ohtlikust kohast löögile, kuid löök on nõrk ja Pareiko püüab

43 min

Kink saab healt kohalt löögile, kuid pall lendab kindlalt üle

44 min

Põhja-Iirimaa saadab palli Eesti väravasse, kuid joonekohtunik oli juba poole rünnaku peal tõstnud suluseisu märgiks lipu

45 min

Kink mängib ennast hästi löögile, kuid pall veereb postist mööda

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Kink ja Ahjupera panevad palli mängu. Käib teine poolaeg

47 min

Teine poolaeg algab Põhja-Iirimaa survega

48 min

Surve tugevneb

48 min

Eesti saab kiirrünnaku, mis lõppeb Kingi ebaõnnestunud kauglöögiga

50 min

Põhja-Iirimaa kogub hoogu ja rünnatakse aina ohtlikumalt. Seekord päästab Eesti Jääger, kes lööb palli väravajoonelt minema.

52 min

Põhja-Iirimaa hoiab kindlalt palli ja otsib võimalust viigistamiseks

52 min

Eesti teeb esimese vahetuse. Ahjupera puhkama, Zenjov mängu

54 min

Eesti teenib kohtumise esimese nurgalöögi

54 min

Nurgalöök ebaõnnestub

55 min

Omakorda teenib nurgalöögi Põhja-Iirimaa

56 min

Teenitakse uus nurgalöök, seekord teiselt poolt

56 min

Ja tuleb ka kolmas nurgalöök

59 min

Vunk tsenderdab palli karistusalasse, kust Puri saadab selle peaga posti. Sellele järgnenud olukorras saab Põhja-Iirimaa kaitsjalt palli Sergei Zenjov, kes lööb palli väravasse! Eesti juhib 3:1!

61 min

Eesti teeb teise vahetuse. Puri puhkama, Purje mängu

65 min

Põhja-Iirimaa teeb esimese vahetuse. Healy välja, McQuoid sisse

65 min

Vahepeal olid ohtlikud olukorrad ka mõlema värava all, kuid lõpuks jäid väravavahid peale

66 min

Zenjov näitab suurepärast kiirust ja osavust, kuid kaitsjast läheb pall auti. Eestile nurgalöök.

67 min

Eesti teenib veel ühe nurgalöögi

69 min

Põhja-Iirimaa rünnak lõppeb nõrga löögiga, mis on Pareikole lihtne saak

69 min

Eesti saab taa skiirelt rünnakule, kuid Kingist läheb pall üle otsajoone

70 min

Põhja-Iirimaa karistuslöök läheb kindlalt mööda

74 min

Põhja-Iirimaa üritab, kuid tulutult

75 min

Vastased üritavad kaugelt, kuid Pareiko on mees omal kohal ja püüab kindlalt palli

76 min

Eestil on kaks suurepärast võimalust kiirrünnak alustada, kuid valesöödud rikuvad asja

77 min

Zenjov üritab käärlööki. Löök tuleb hästi välja, kuid tabab vastast

80 min

Põhja-Iirimaa üritab pikkade pallidega mängu päästa

81 min

Pareiko püüab kindlalt tsenderduse

82 min

Vassiljev saadab ülikaugelt karistuslöögi teele, mis lägeb Campist üle otsajoone

83 min

Zenjov lööb kaugelt, kuid kindlalt mööda

84 min

Brunt lööb kaugelt ja Pareiko laseb pallil üle otsajoone veereda

87 min

Kruglov proovib parema jalaga, kuid kindlalt mööda

87 min

Eesti teeb ka kolmanda vahetuse. Pingile läheb Kink, mängu tuleb Saag

89 min

Pareiko püüab kõrge tsenderduse

90 min

Põhja-Iirimaa teenib karistuslöögi

90 min

Eesti lööb palli klaariks

90 min

Publik tõuseb tribüündeil püsti ja lähedal on ka neljas värav

90 min

Ja tuleb lisa. Kaimar Saag lööb 4:1!!!!!!!!!!!!

90 min

Kohtunik annab lõpuvile!!!

90 min

EESTI VÕITIS 4:1

Mõlemad koondised olid võistlustules ka reedel ning siis alistas Eesti võõrsil 2:1 Sloveenia ning Põhja-Iirimaa jäi koduväljakul 0:1 alla Serbiale.

Mõlemal meeskonnal on säilinud veel ka võimalus võidelda alagrupis teise koha eest. Eesti on kaheksa kohtumisega kogunud kümme punkti ning hoitakse C-alagrupis neljandat kohta. Põhja-Iirimaa on seitsme matšiga saanud kirja üheksa silma ja sellega ollakse viiendad.

Kohtumine Lilleküla staadionil algab kell 21.30. Postimees.ee toob kohtumise põnevamad hetked lugejateni.

Mõned faktid enne Eesti ja Põhja-Iirimaa kohtumist:

* Omavahel on varem kahel korral kohtutud sõpruskohtumistes ning mõlemal korral on Põhja-Iirimaa võitnud 1:0.

* Eest jalgpallikoondis on viimasest 11st koduväljakul peetud kohtumisest kaotanud vaid kaks.

* Konstantin Vassiljev on viimase viie Lilleküla staadionil peetud kohtumisega löönud kokku ka viis väravat.

* Põhja-Iirimaa koondis on viimasest 21st kohtumisest suutnud võita vaid kaks. Viimasest 12st võõrsil peetud kohtumisest on teenitud üks võit (mullu septembris alistati 1:0 Sloveenia).

* Viimase aasta aja jooksul on Eesti koondise suurim väravakütt olnud Konstantin Vassiljev, kes on koondise ridades kirja saanud üheksa väravat. Üle ühe tabamuse on selle ajaga kirja saanud veel vaid Ats Purje, kes sahistas mullu septembris väravavõrku Usbekistani vastu ning nüüd oli täpne kohtumises Sloveeniaga.

C-alagrupi tabeliseis: 1. Itaalia 19 (punkti)/7 (mängu), 2. Sloveenia 11/8, 3. Serbia 11/7, 4. Eesti 10/8, 5. Põhja-Iirimaa 9/7, 6. Fääri saared 4/9.

Tänased C-alagrupi kohtumised: Eesti – Põhja-Iirimaa, Serbia – Fääri saared, Itaalia – Sloveenia.