Košelev sai 100 km jooksu MMil 62. koha

Oliver Lomp
Jooksjad.
Jooksjad. Foto: Elmo Riig / Sakala

Veteranjooksja Vjatšeslav Košelev, kes eile Tallinna maratonil ei osalenud, otsustas oma võimeid proovida 10. septembril Hollandis Winschotenis peetud 100 km jooksu maailmameistrivõistlustel, kus sai 62. koha ajaga 8:23.28. EMi arvestuses kuulus Košelevile 48. koht.

Maailmameistritiitli võitis itaallane Giorgio Calcaterra ajaga 6:27.32, kes tuli ühtlasi Euroopa meistriks. Kaks järgmist medalit MMil läksid USAsse. Hõbemedali võitis Michael Wardian 6:42.49-ga ja pronksi Andrew Henshaw 6:44.35-ga. EMi arvestuses sai teise koha belglane Pieter Vermeesch 6:47.01-ga ning kolmanda koha rootslane Jonas Buud 6:52.19-ga, kirjutab jooksuportaal.blogspot.com.
,
Naistest võitis MMil kuldmedali ja tuli ühtlasi Euroopa meistriks venelanna Marina Bõskova ajaga 7:27.19. Teise pjedestaali koha hõivas Briti jooksja Joanna Zakrzewski 7:41.06-ga. Kolmas oli Lõuna-Aafrika Vabariigi esindaja Anne Lindsay van Aswegen 7:42.05-ga. EMi arvestuses võitis pronksmedali venelanna Irina Višnevskaja ajaga 7:45.27. Kokku lõpetas raske katsumuse 96 meest ja 50 naist.