Itaalia etapi järel meeskonnaga kurjustanud Vettel sööb sõnu: ma ei ootagi Räikkönenilt abi

Sebastian Vettel FOTO: ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Ferrari piloot Sebastian Vettel oli pärast Itaalias sõidetud Vormel 1 etappi tõeliselt vihane, et meeskonnakaaslane Kimi Räikkönen on tema jaoks kui vaenlane. Nüüd on sakslane aga oma sõnu söömas, väites, et tal ei ole sellega mingisuguseid probleeme.

Pärast Monza GP-d oli Vettel vihane, kuna meeskond ei aita teda kaasa. Sakslane lausus pärast võistlust: «Ma võitlen kolme auto vastu, nende seas on üheks konkurendiks mu meeskonnakaaslane. Ma polnud rahul sellega, kuidas laupäeval tegutsesime. Tegelikult oleksin mina pidanud kvalifikatsiooni võitma.»

Nüüd on Vettel aga oma sõnad tagasi võtnud. «Ma näen, kust see küsimus tuli. Ärge saage valesti aru, ma olen täiesti õnnelik ka siis, kui saan kolme auto vastu võidu sõita. Ma olen õnnelik, et ma saan kõigi 19 masina vastu võidu kihutada. Mul ei ole kunagi teistsugust seisu olnudki,» vihjas Vettel ESPN-ile, et teda meeskonnakaaslased aidanud pole.

«See on minu jaoks täiesti mõistetav. Ma ei eeldagi Räikkönenilt või meeskonnalt mingit abi. Mul ei olnud vaja meeskonnaga maha istuda ja Monza GP-d läbi arutada,» väitis Vettel.

«Stardis valitud taktika on rohkem meeskonna teema, mitte sõitjate. Mina tegin oma tööd ja valmistun sõiduks nii nagu kõik teisedki sõitjad. Nagu ma juba mainisin, siis üritasin kasutada oma võimalust tõusta kõrgemale esimeses kurvis ja veidi ka teises šikaanis, kuid see ei õnnestunud,» rääkis Vettel sõidu algusest.

«Mulle ei meeldi see, kuidas asjad välja paistavad. Minu arust peab olema kõigil õigus valida endale meelepärane lähenemine, meie meeskonnas on see üldiselt väga sirgjooneline ja selge,» seletas Vettel seda, et taktikaliselt meeskonna kasuks palju tööd ei tehta. 

Hamilton on MM-sarjas kogunud 256 punkti, Vettel vastavalt 226 punkti. Kolmandal kohal oleval Kimi Räikkönenil on 164 ja neljandal kohal oleval Valtteri Bottasel 159 punkti. Järgmine etapp peetakse Singapuris.

Tagasi üles
Back