Hääletuse lõpuni on jäänud

Tiitlikaitsja Joshua armutu paremsirge nokauteeris Venemaa Rüütli

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Londonis, Wembley staadionil peetud raskekaalu profipoksi matš IBFi, IBO, WBO ja WBA (Super) tiitlitele lõppes seitsmendas raundis, kui tiitlikaitsja Anthony Joshua nokauteeris venelase Aleksander Povetkini.

Venemaa Rüütli (Russkii Vitjaz) hüüdnime kandev 39-aastane Povetkin alustas matši endast 11 aastat noorema, aga kümme sentimeetrit pikema ja tosin kilo raskema Joshua vastu hästi, paistes nii esimeses kui ka teises raundis silma kiirusega.

Seda jagus nii jalgadesse, millega Povetkin mööda ringi tantsiskledes liikus, kui ka kätesse, millega saadeti Joshua pihta mitu teravat lööki. Üks neist pani britil koguni põlve kergelt võbelema, mis mõjus Wembley staadionile kogunenud 90 000-le pealtvaatajale hirmutavalt. Jutud, et Povetkin on Joshuale ebamugav vastane, said empiirilise kinnituse.

Esimeses raundis nina veriseks saanud Joshua hakkas matši üle kontrolli võtma alates kolmandast raundist, mille ta võitis. Neljandas purunes Povetkinil kulm, kust hakkas voolama päris palju verd, aga see liimiti minutilise pausi järel oskuslikult kinni ning viiendas raundis oli taaskord edukam venelane.

Kuues raund kuulus aga Joshuale ning seitsmendas lõpetas briti paremsirge kohtumise. Esmalt saatis ta Povetkini põrandale löögiseeriaga, mille alustuseks ja lõpetuseks tabas venelast pähe paremsirge. Kohtunik jõudis numbrite lugemisega kaheksani, kui Povetkin end püsti sai ja matši jätkata soovis.

Venelane polnud aga eelnenud obaduste kaskaadist taastunud, ei suutnud end kaitsta ja Joshua saatis ta mõne löögiga nööridesse. Povetkin ei lennanud Joshua löögist põrandale, sest kohtunik Steve Gray otsustas enne seda sekkuda.

«Joshua näitas tänase esitusega tasakaalukust, tarkust ja võimsust, millega saatis kõigile raskekaallastele üheselt mõistetava sõnumi - tema peatamine nõuab väga palju,» võttis matši kokku BBC.

Kes on Joshua järgmine vastane?

Joshua jaoks oli tegu profikarjääri 22. matši ja 22. võiduga, millest 21 on tulnud nokaudiga (erandiks tänavu kevadel Cardiffis peetud matš Joseph Parkeriga). Povetkin sai 34 võidu kõrvale kirja teise kaotuse (esimene tuli 2013. aastal Vladimir Klitškolt).

1. detsembril peaks toimuma WBA tiitlimatš meistrivöö valdaja Deontay Wilderi (USA) ja eksmaailmameistri Tyson Fury (Suurbritannia) vahel. Poksimaailm ootab väga, et järgmisel kevadel toimuks tolle matši võitja ja Joshua vahel matš, kus mängus kõik raskekaalu MM-tiitlid.

Joshua mänedžer Eddie Hearn on juba praegu broneerinud 2019. aasta 13. aprilliks Wembley staadioni ning briti järgmine matš toimuv tol päeval sel samal staadionil. Lahtine on vaid vastane. «Minu esimene eelistus oleks poksida Wilderiga,» märkis Joshua laupäevase võidu järel.

Tagasi üles