Sergei Pareiko poeg tõrjus penalti ja tagas Eesti koondisele võidu

Eesti U15 koondis
Eesti U15 koondis Foto: jalgpall.ee

Eesti U15 jalgpallikoondis mängib Albaanias toimuval UEFA sõprusturniiril. Avakohtumises olid eestlased vastamisi võõrustajatega. Pärast 1:1 lõppenud normaalaega oli penaltiseerias 5:4 parem Eesti koondis, teatab jalgpall.ee

Kodumeeskonna jaoks algas kohtumine suurepäraselt, kui juba kuuendal minutil mindi juhtima. «Vastane alustas agressiivsemalt ning meiepoolne üks eksimus rünnaku ülesehitamise faasis kasutati kohe ära,» kirjeldas noortekoondise peatreener Ludvig Tasane avaväravat. Esimese poolaja (ühe poolaja pikkuseks on turniiril 40 minutit – toim) võitsidki võõrustajad ühe väravaga.

Teise poolaja alguses, kohtumise 44. minutil suutis Eesti tänu Henri Käbliku tabamusele viigistada. «Üsna sarnane stsenaarium vastaste väravale, kuid sel korral kasutasime ära nende eksimuse. Väravani viis hea meeskondlik surve ja pärast palli võitmist saatis Käblik karistusalajoonelt teele hea löögi, mis leidis tee väravavõrku,» sõnas Tasane.

Penaltiseerias seisis postide vahel endise Eesti koondise kollkipri Sergei Pareiko poeg Daniil Pareiko, kes tõrjus ühe penalti.

Eesti võitis mängujärgse penaltiseeria 5:4. Realiseerisid Sander Soo, Aleksandr Alteberg, Kristofer Käit, Laurits Õunpuu ja Kristjan Kari.