Balti liigas alustavad neli Eesti klubi

Fotomeenutus mulluselt Viljandi ja Kaunase Granitase vahelisest matšilt

FOTO: Eesti käsipalliliit

Uus käsipalli Balti liiga hooaeg saab täishoo sisse sel nädalavahetusel. Traditsiooniliselt võtavad turniirist osa neli Eesti klubi, kellest tugevamas ehk A-alagrupis mängib neist vaid Põlva Serviti. Teised kolm – HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja mullu Balti liigas võiduta jäänud Viljandi HC – kuuluvad teise kuuikusse.

Eelmisel aastal muudetud ja end täielikult õigustanud süsteem jäi samaks. A-grupist pääseb võitja otse nelja meeskonna finaalturniirile, neli järgmist veerandfinaali. B-grupist edenevad kaks paremat, et siis veerandfinaalides üritada pääsu aprillis toimuvale Final Four-ile.

Eelmisel hooajal esmakordselt kümne aasta jooksul Balti liiga finaalnelikust välja jäänud Serviti kohtub avamängus mitme välismaalt naasnud koondislasega tugevnenud Läti meistri Tenaxiga. Pühapäeval astub põlvalastele vastu kevadel Balti liigas hõbedale tulnud ZTR, kellele mullu põhiturniiril mõlemad kohtumised kaotati.

«Kolmapäevane võit Kehra üle süstis kindlasti meeskonda positiivsust, ehkki mängupilt on kaugel ideaalsest. Samas on õnneks meeleolu meeskonnas hea ja töine ning kõik mõistavad, et asjad veel ei toimi nii kui peaks. ZTR ja Tenax on kahtlemata tugevad vastased, kuid loodame ikka mõned punktid koju jätta,» sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Tagasi üles