Johannes Thingnes Bø elas treeningul üle tõsise kukkumise

Johannes Thingnes Bø

FOTO: TT NEWS AGENCY / REUTERS

Norra parim laskesuusataja Johannes Thignes Bø elas alpides treenides üle hirmuäratava kukkumise, kui suusastaar rullsuuskadel laskudes kivi tabas ja suure õhulennu tegi. 

Bø pääses õnnetusest suuremate vigastusteta, kuid kukkumise tagajärjel tekkinud reievigastus on norralast mõnevõrra siiski seganud. Bø pole saanud teha kõiki jõu- ja lasketreeninguid.

Olümpiavõitja sõnul oli kukkumine pigem õnnelik õnnetus.

«Sõitsin mäest alla ja tabasin ettejuhtunud kivi, mistõttu paiskusin õhku ja lendasin nagu Superman. Õhulennu lõpetas kivi, mis kukkudes mu reiele viga tegi. Mu reis nägi välja nagu karamell,» naljatles Bø . «Õhus olles mõtlesin, kuidas kukkumine võimalikult väheste traumadega üle elada. Õnneks läks hästi ja tõsiseid vigastusi, nagu näiteks mingi käetrauma, ma ei saanud. Selline asi võinuks hooajale tõsise põntsu pannud,» tõdes Bø kergendusega NRKle antud kommentaaris.

Bø jaoks ei ole hooajaeelsed tagasilöögid midagi esmakordset. Ka möödunud hooajal ei sujunud norralase ettevalmistus ideaalselt: mullu septembris haigetus Bø rinoviirusesse.

Krobelisest ettevalmistusest hoolimata domineeris Bø eelmist laskesuusatamise hooaega täielikult, võites koguni 16 MK-etappi. 

Tagasi üles