Toto Wolff: rassismist tekkinud armid teevad Hamiltoni tugevamaks

Lewis Hamilton.

FOTO: Dan Mullan / AFP

Sel pühapäeval võib vormelipiloot Lewis Hamilton hea õnnestumise korral kergitada pea kohale kuuenda MM-tiitli, kuid mehe teekond sellisele tasemele pole olnud kerge. Mercedese ninamees Toto Wolff otsustas Mehhiko GP lõppvaatuse eel enda hoolealust tunnustada ning avas Suurbritannia sporditähe rasket minevikku.

«Lewis oli noorena ainuke mustanahaline valgete laste seas ning tean, et teda kiusati ringrajal rassistlikult päris palju,» alustas 47-aastane Wolff. «Kui sa oled sellisel momendil kõigest 8-aastane, jätab see sinusse valusad jäljed, mis ei kao kunagi.»

«Hamiltoni raske lapsepõlv muutis ta tugevaks isiksuseks. Tänaseks on temast kasvanud hea mees, kuid armid on siiski alles. Rassismi eiramine ning selle ületamine ei ole ainuke motivaator, mis teda nii kaugele on kandnud - see on tõestus ellujäämisest,» lisas austerlane tunnustavalt.

«Peab tunnistama, et F1 pole nahavärvi osas eriti mitmekesine ning läbi Lewise olen õppinud diskrimineerimist rohkem tõlgendama, sest sellele pole kerge üksi vastu astuda.»

2008. aastal lahvatas Hispaanias toimunud treeningu ajal skandaal, mille keskmes oli just 34-aastane Hamilton. Nimelt sõimasid mitmed pealtvaatajad teda räigete rassistlike solvangutega. Pärast seda võttis inglane enda eesmärgiks taoliste juhtumite vastu võidelda. 

Tagasi üles