Eesti suusahüppajatel hooajaks sihid selged

19-aastane Kevin Maltsev on suusahüppe koondise noorim liige.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti suusahüppajatel on seljataga tihe suvine ettevalmistusperiood ning uueks hooajaks on eesmärgid seatud. Eesti koondise tuumiku moodustab juba tuntud trio: Artti Aigro, Kevin Maltsev ja Martti Nõmme.

Möödunud suvel pingutati algava hooaja nimel. Kõik kolm suusahüppajat veetsid olulise osa ettevalmistusperioodist välismaal. Aigro uskus, et tema ettevalmistus möödus igati edukalt. «Palju sai hüppevõime parandamiseks jõusaalis rassitud, eraldi tooks välja laagrid Wislas ja Lahtis. Palju hüppetreeninguid õnnestus teha suurel Planica hüppemäel Sloveenias.» 

Martti Nõmme pole varem ühekski hooajaks nii valmistunud, kui sel suvel, sest teeb tööd mitmel kohal ja spordile pühendumine on seetõttu kannatanud. «Arvan, et olen siiski saanud piisavalt treenida, et konkurentsis püsida ja hüpete poolt areneda. Muudatus elustiilis on loonud hea tasakaalu spordi ja muu elu vahel ning tunnen hüppamisest tegelikult rohkem rõõmu,» ütles 26-aastane Nõmme.

Maltsev loodab teha juunioride maailmameistrivõistlustel hea tulemuse ning ütles, et tahab jõuda kuue parema hulka. «Kui hüppe klappima saab, siis sooviks maailmakarikasarjas kaasa lüüa,» rääkis 19-aastane Maltsev.

Aigro kinnitas, et tahab edukas olla nii nelja hüppemäe turneel, Nõmme soovib hästi hüpata Planica lennumäe MMil.

Tagasi üles