Euroopa tuntuim kohtunik sai Euroliiga mängu järel toimunud rünnakus vigastada

Itaalia korvpallikohtunik Luigi Lamonica.

FOTO: Euroliiga

Kui eile Euroliiga korvpallimängu Ateena Panathinaikose ja Barcelona vahel vilistanud kohtunikebrigaad Kreeka pealinna olümpiahallist tagasi hotelli sõitis, rünnati nende taksot. Vigastada sai itaallasest vilemees Luigi Lamonica, kes viidi lühikeseks ajaks haiglasse.

«Idioote leidub kõikjal. Olen kombes,» teatas Lamonica täna kodumaale naastes ajalehele La Gazzetta dello Sport. «Minu lõug ja käsi said viga, aga sellest pole muret. Olen valmis järgmist mängu vilistama.»

Koos Lamonicaga vilistasid mängu veel sloveen Damir Javor ja türklane Emin Mogulkoc. Panathinaikos juhtis veel teisel poolajal kümne punktiga, kuid lõpp kuulus täielikult Barcelonale, kes võitis 92:81. Et kohtunikud selles kuidagi süüdi olnuks, ei saanud küll öelda.

Kreeka politsei uurib juhtunut. Taksot ründasid viie kilomeetri kaugusel hallist maskides mehed, kes lõhkusid ühe tagaakna. Klaasikillud vigastasidki Lamonicat, vahendas portaal Eurohoops. Kas tegemist oli Panathinaikose fännidega, pole veel teada.

Panathinaikos avaldas pressiteates, et on igasuguse vägivalla vastu ning et kohtunikele osutati pärast juhtunut igakülgset abi.

Tagasi üles