Austria suusaliidu president: pigem suren, kui istun koroona tõttu vangis

Peter Schröcksnadel.

FOTO: imago images/Alex Halada/Scanpix

Alates 1990. aastas Austria suusaliitu (ÖSV) juhtinud Peter Schröcksnadel kritiseeris tugevalt oma riigi valitsuse käike võitluses koroonaviirusega. 

Eeskätt jäi 78-aastast vanahärrale hambusse valitsuse puudulik suhtlus ja kommunikatsioon viiruse osas. «Nad tekitasid ainult palju hirmu, kuid polnud sealjuures ise valmis selle hirmuga tegelema,» sõnas ÖSV president usutluses kohalikule telekanalile. 

Schröcksnadeli arvates pole koroonaviirus nii ohtlik, kui seda reklaamiti. «Tavaline gripp on samamoodi ohtlik. Surra võib väga mitmel viisil, koroona on minu teada ainult üks variantidest,» sõnas austerlane ning lisas, et teda häirisid ka valitsuse poolt sätestatud karmid kontrollmeetmed, mis inimesti nelja seina vahele sundisid. 

«Mille nimel ma üldse elan, kui ma ei või kusagile minna ega oma lapselapsi näha? Parema meelega sureksin siis juba,» põrutas ta. 

Peter Schröcksnadel on lisaks Austria suusaliidule tegutsenud ka Euroopa suusaliidu eesotsas (aastatel 2009 - 2012). Lisaks on ta Austria olümpiakomitee endine asepresident, kuid sellelt toolilt taandus ta pärast 2006. aasta Torino olümpial lahvatanud dopinguskandaali. 

Tagasi üles