Jarmo Jagomägi
, Reporter

Eesti-Läti korvpalliliigas tulid eile õhtul esimest korda platsile ka Maarjamaa klubid. TalTechi spordihoones peetud tulises lahingus pidi kodumeeskond tunnistama Pärnu 69:65 paremust.

Tänavuseks hooajaks tugeva koosseisu kokku saanud satsid olid üksteist juba saanud tundma õppida, sest kahel korral kohtuti ka karikamängudes. Seal jäi esimesel puhul peale Pärnu, siis aga TalTech, kuid tänu paremale korvide vahele pääsesid poolfinaali suvepealinlased.

Ka esimeses liigamatšis läks kõvaks andmiseks. Kuigi kohtumist alustasid veidi paremini võõrustajad, siis õige pea haarasid külalised kõva kaitsemängu toel initsiatiivi. Koduperemehed hoiti avapoolajal vaid 24 punkti peal, ise visati 34.

Visalt võidelnud TalTech tuli aga mängu tagasi. Kümnepunktiline edu sulas mõne minutiga peaaegu kokku, viimaseks veerandajaks vaatas tabloolt vastu -4. Suurem osa teisest poolajast kulgeski võrdsete heitluses, kus mäng võinuks kukkuda mõlemale poole.

Pikalt tagaajaja rollis olnud TalTech pääses 3.14 enne lõpuvilet 62:58 juhtima ja tundus, et ohje enam käest ei anta. Tähtsatel hetkedel jäi aga otsustavusest puudu. Kõvasti kaitses pingutanud Pärnu hoidis koduperemehed kuival, korjas ise punkte peamiselt vabavisetest ja kallutaski matši ikkagi enda kasuks.

TalTechi neljapunktilisest eduseisust sai ühtäkki -7, korvipõua lõpetas Janar Aniste viis sekundit enne lõpuvilet, aga siis oli juba hilja. Pärnu teenis 69:65 võidu.

Külaliste poolelt tegi hea partii lätlane Linards Jaunzems, kes tabas lõpus olulisi viskeid, kogus 18 punkti ja noppis 15 lauapalli. Eraldi kiitust väärib ka debütant Kasper Suurorg. 18-aastane mängujuht tekitas kogu matši jooksul vastastele kõvasti peavalu, kogudes 27 mänguminutiga 15 silma.

TalTechi parimana tõi Oliver Metsalu 18 punkti ning kaheksa lauapalli. Erik Keedus lisas 15 silma. Esimest korda käis tiimi eest platsil ka Tanel Sokk, kelle arvele jäi ligi 21 minutiga kuus punkti.

Paha apsu lasi sisse aga TalTechi treeneritetiim. Nimelt unustati võistkonna nimekirja registreerida kõige värskem täiendus Kristjan Kangur. Nõnda pidigi Eesti viimase kümnendi parim mängumees matši pingilt vaatama.

Üsna kummaline juhtum, sest karikavõistlusteks oli Kangur tiimi registreeritud. Ta tegi TalTechi eest debüüdi kolmapäevases karikamängus Pärnu vastu.

Mängudega jätkatakse juba täna. Kell 16 võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ tartlasi, kaks tundi hiljem kohtuvad Rakvere kohalik Tarvas ja Rapla.