Spordi lühiuudised: uue hooaja avapauk valmistas WRC-tiimidele negatiivse üllatuse

Postimees Sport
Copy
Hyundai ralliauto Monte Carlo teedel.
Hyundai ralliauto Monte Carlo teedel. Foto: Dppi/Gregory Lenormand

Monte Carlo ralli korraldajad vihastasid tiime

Traditsiooniliselt WRC-hooaega avava Monte Carlo ralli korraldajad avaldasid tulevase hooaja etapi ajakava ning kõigi üllatuseks puudub reedel lõunane hoolduspaus. Kuigi tegemist pole ainulaadse nähtusega, on säärane lüke meeskondadele pinnuks silmas, kuna uuest aastat algab WRCs uute masinatega hübriidajastu. «Lõunase hoolduspausi ära jätmine on üks rumalamaid asju, mida olen oma elus näinud. See on tootjate, promootorite ja FIA poolt selge möödarääkimine,» põrutas Hyundai tiimipealik Andrea Adamo (pildil).

Sama meelt oli ka M-Spordi tegevdirektor Malcom Wilson: «Praegusel kujul on see põrgulik väljakutse. Lahkuda reede hommikul Montest ja sõita ilma lõunase hoolduspausita – see on keeruline juba praeguse autoga, aga täiesti uute masinate ja nende väljakutsetega, mis Monte sulle iseenesest esitab... Sellest võib tulla üks suurimaid väljakutseid, millega me üle aastate kokku puutume.»

2 punkti on Torino Juventus teeninud Itaalias nelja esimese mänguga. Viimati sai Valge Daam nõnda kehvalt pakkudelt minema 1961/62. hooajal.

Karm vigastus pani Rapla sundseisu

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond andis teada, et on lõpetanud koostöö septembri alguses palgatud Sa’eed Nelsoniga. Nimelt valmistas ameeriklasest mängujuhile probleemi reielihase vigastus ning kuigi esialgu loodeti, et venitus on kergemate killast, selgus lisauuringute käigus, et tagameest võib ees oodata lausa kahe kuu pikkune korvpallipaus. «Hooaja algus on meile väga palju väljakutseid esitanud. Sa’eedi reievigastus oli järjekordne tagasilöök, millest peame kiirelt taastuma. Loodame uue mängujuhiga iga hetk lepingu allkirjastada, juba on järgmised kaks kandidaati välja valitud,» kommenteeris klubi mänedžer Jaak Karp olukorda.

Hetkel pole mul aimugi, mida uuel aastal teen, kuid tahan olla konkurentsivõimeline.

Dani Sordo kommenteerimas oma tulevikku.

Kontaveit sammus Ostravas teise ringi

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas Tšehhis Ostravas toimuva WTA 500 turniiri avaringis rumeenlanna Sorana Cî​rstea (WTA 37.) 6:4, 6:4 ning sammus järgmisse ringis. Seal ootab teda ees maailma 27. reket, hispaanlanna Paula Badosa, kes alistas oma esimeses matšis venelanna Varvara Gratšova 6:2, 6:2. Võistluse auhinnafond on üle 565 000 dollari.

Tulevik saab uue peatreeneri

Viljandi JK Tulevik andis teada, et on lõpetanud poolte kokkuleppel töö hooaja alguses peatreeneriks asunud Jaanus Reiteliga. Kuni hooaja lõpuni võtab tema tööülesanded üle klubi senine spordidirektor ja endine juhendaja Sander Post. Reitel juhendas Tulevikku sel hooajal 24s Premium liiga kohtumises, millest võideti seitse ja viigistati kaks. Lahkumise hetkel hoidis Viljandi esindusmeeskond koduses liigas 23 punktiga kaheksandat kohta.

Tagasi üles