Neuville avaldas Hyundai hädad: alajuhitavus on meie rehvid hävitanud

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: Hyundai Motorsport

Kataloonia ralli esimestel katsetel kurtsid mitmed sõitjad alajuhitavuse üle. Teist kohta hoidev Thierry Neuville lausus koguni, et kolme katse järel polnud tema masina jalavarjudest enam suurt midagi alles.   

«Sain teada seda, mida arvasingi: alajuhitavus on meie rehvid hävitanud,» lausus belglane meediatsoonis. 

«Hommikuse ringi lõpuks olid meie rehvid täiesti läbi. Ma püüdsin teha küll muudatusi, aga midagi väga paremaks ei läinud. Ajad on head, aga surun autot lihtsalt läbi, mitte ei sõida sellega. Inseneridel on kõvasti tööd, loodetavasti suudavad nad hakkama saada,» jätkas Neuville.

Samuti alajuhitavusega võidelnud Ott Tänakul õnnestus katsete vahel amortisaatoreid reguleerides olukorda veidi parandada, kuid saarlanegi tunnistas, et ideaalist on asi kaugel. «See oli põhimõtteliselt ainukene asi, mida me teha saime. Viimasel paaril aastal on meil asfaldil alati keeruline olnud. Oleme küll paremuse poole liikunud, kuid palju on veel minna,» lausus 2019. aasta maailmameister.

MM-sarja kahel esimesel mehel, Sebastien Ogieril ja Elfyn Evansil alajuhitavusega nii suuri probleeme polnud. Küll oli masina ohjamisega püstihädas kolmas Toyota rallimees Kalle Rovanperä. 

«Mõni suudab sellega paremini hakkama saada, kuid mulle ei meeldi alajuhitavus üldse. Püüan lihtsalt õppida, kuidas sellega toime tulla,» kostis ta. «Varem olen neid katseid nautinud ning kui auto töötaks, siis oleksidki need nauditavad. Praegu see nii pole. Peame leidma parema tasakaalu ning õppima, kuidas nende rehvidega sõita.» 

Ralli üldseis reede lõunal:

Foto: EWRC
Tagasi üles