ANALÜÜS Iisraeli korvpallurid surusid eestlastele oma trumbid ja mängutempo peale

Ville Arike
Gal Mekel (sinises) tüüris Iisraeli 28. novembril Saku suurhallis 79:69 võidule. Foto: Raul Mee

Eesti meeste korvpallikoondis pidi MM-valiksarja teises voorus leppima kodus 69:79 kaotusega Iisraeli vastu. Saatuslikuks sai mitme erineva asja koosmõju: vastased olid kogenumad, suutsid meid kaitses ära suruda ning samas enda ründeplaani üsna edukalt täita. Lisaks said nad üle nelja korra rohkem vabaviskeid.

Eesti sattus algusest peale raskustesse ja oli enne viimast veerandaega kaotusseisus 53:61. Kõva töö abil – näiteks ei pääsenud vastased lühikese aja jooksul kolmel korral 24 sekundi jooksul viskele – jõuti kolm ja pool minutit enne lõppu seisuni 65:67, kuid kahjuks jäi viimane samm astumata. Postimees analüüsib allajäämise põhjuseid.