Veerandfinaalid
Brasiilia–Prantsusmaa 1 : 1, pen 3 : 4
Lääne-Saksamaa – Mehhiko 0 : 0, pen 4 : 1
Argentina–Inglismaa 2 : 1
Hispaania–Belgia 1 : 1, pen 4 : 5
Maradona jätkab pidurdamatult
Kui veerandfinaalis Inglismaa vastu pakutud etenduse järel kiideti Maradonat taevani, siis poolfinaalis tõendas mees taas oma taset: saatuse tahtel avas ta taas kord skoori 51. minutil ning otsustas kohtumise Belgia vastu oma kahe soolorünnakuga ära. 2 : 0 võit viis argentiinlased finaali, Belgia esimese kuldse põlvkonna saagiks jäi pronksimäng.
Teine poolfinaal oli justkui déjà vu nelja aasta tagusest: taas olid seal vastamisi Prantsusmaa ja Lääne-Saksamaa, taas kord sammusid edasi finaali sakslased. Seekord ei olnud penaltiseeriat vaja: Andreas Brehme ja Rudi Völleri väravad normaalaja alguses ja lõpus otsustasid asja juba tükk maad varem ära. Brehme 9. minuti tabamuses oli omajagu süüd Prantsusmaa väravavahil Joël Batsil, kes karistusala nurga juurest tulnud terava löögi käte vahelt võrku pudistas.
Poolfinaalid
Prantsusmaa – Lääne-Saksamaa 0 : 2
Argentina–Belgia 2 : 0
Väikest lohutust pakkus prantslastele pronksimäng Belgiaga, mille nad lisaajal 4 : 2 võitsid, hoolimata sellest, et mängiti suuresti varumeestega. Prantsusmaa peatreener Henri Michel jäi kokkuvõttes turniiriga rahule ning tõdes, et koondise tuleviku pärast ei pea muret tundma – ent Prantsusmaa järgmine pääs MMile saabus alles 1998. aastal, kui turniir ise korraldati.
Kolmanda koha mäng
Belgia–Prantsusmaa 2 : 4 (l.a)
Maradona tõuseb troonile
29. juunil Méxicos toimunud finaal oli kokkuvõttes üks aegade vaatemängulisemaid MM-finaale. Juba viiendat korda kohtusid finaalis Euroopa ja Lõuna-Ameerika, kusjuures kõik senised vastasseisud olid lõppenud lõunaameeriklaste võiduga. Ka seekord langes soosikukoorem Argentinale.